به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان قم در مراسم افتتاحیه و آغاز عملیات احداث پروژه های عمرانی در منطقه پردیسان كه با حضور استاندار، نماینده مردم قم در مجلس و برخی دیگر از مدیران دستگاه‌های استان برگزار شد در سخنانی از راه‌اندازی مخزن 5 هزار متر مكعبی پردیسان در ابتدای سال جاری خبر داد و اظهار داشت: با بهره برداری از این مخزن ضمن اینكه فشار آب در منطقه پردیسان را به نقطه مطلوبی رساندیم توانستیم از خشكسالی نیز بدون بروز مشكل خاصی در این منطقه عبور كنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پروژه عظیم مسكن مهر را نماد همت مضاعف و كار مضاعف دانست و با اشاره به برنامه‌ریزی‌های وسیع شركت آب و فاضلاب در خصوص مسكن مهر استان قم، ابراز داشت: 155 كیلومتر شبكه‌های اصلی و فرعی آب، 40 هزار متر مكعب مخزن ذخیره، یك باب تصفیه خانه فاضلاب و دو باب ایستگاه پمپاژ به منظور تامین آب و انتقال فاضلاب پروژه مسكن مهر طراحی شده است.

مهنس توكلی‌بینا تاكید كرد: شركت آب و فاضلاب طی ماه‌های گذشته حركت بسیار سریع همراه با كیفیت را خود را آغاز كرده است كه امروز كنلگ بخشی از این مجموعه فعالیت‌ها به زمین زده می‌شود.

وی با بیان اینكه شركت آب و فاضلاب در پنج جبهه كاری در منطقه پردیسان پروژه دارد، اظهار داشت: عملیات اجرایی در دو جبهه قبلا شروع شده است و امروز نیز سه جبهه دیگر آن با حضور استاندار محترم و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استان قم آغاز به كار خواهد كرد.

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان قم در ادامه به پروژه‌های در دست اجرای آبفای قم پرداخت و گفت: امروز همزمان عملیات ساخت مخزن 20 هزار متر مكعبی مهر یك با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال، اجرای خطوط 1000 و 1200 میلی‌متری اصلی انتقال آب با اعتباری بالغ بر 44 میلیارد ریال و اجرای خطوط 400 و 600 میلی‌متری انتقال آب با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت برنامه‌ریزی‌ استاندار قم، آمادگی داریم تا مخزن 20 هزار متر مكعبی مهر دو و خطوط فرعی آب را نیز تا پایان سال كلنگ‌زنی كنیم تا بتوانیم در زمان افتتاح پروژه‌های مسكن مهر آب را با پایداری بیشتری توزیع كنیم.