به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی پور در جلسه ستاد هدفمندی یارانه ها در سخنانی با اشاره به اجرای طرح بیمه ایرانیان برای پوشش بیمه خدمات درمانی اقشار کم درآمد جامعه افزود: با اطلاع رسانی مناسب می توان مردم را با فرصت خوبی که دولت برای ارائه تسهیلات مناسب و رایگان خدمات درمانی و بهداشتی ایجاد کرده است، آشنا و برای استفاده از این خدمات ترغیب کرد.

استاندار قم اصلاح اندیشه و رفتار اقتصادی و مصرفی جامعه را ضامن استمرار و موفقیت طرح هدفمندی یارانه ها دانست و افزود: رفتارهای مصرفی و شیوه ها و روش های تولید باید تغییر یابد و با بهینه سازی روش ها و افزایش بهره وری می توان هزینه تولید و خدمات را در بخش های مختلف کاهش داد.

وی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی لازم در خصوص نحوه اصلاح روش ها و شیوه های مصرف در جامعه، خاطرنشان کرد: رسانه های عمومی مخصوصا صدا و سیما نقش مهمی در راستای اصلاح روش های مصرفی جامعه به ویژه تغییر الگوی مصرف انرژی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور افزود: دولت برای واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی تسهیلات خوبی متناسب با نیاز از 50 تا 150 میلیون تومان اعتبار برای هر واحد صنعتی جهت بهینه سازی و اصلاح فرآیندها اختصاص داده است.

استاندار قم با تاکید بر لزوم گازرسانی به تمام صنایع استان خاطرنشان کرد: اعتبار ویژه ای به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اختصاص یافته تا گازرسانی درون شهرها هرچه سریع تر انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور از مدیران بخش صنعت خواست زمینه لازم برای جذب تسهیلات اختصاصی را فراهم کنند.

در این جلسه مدیران دستگاه های مختلف گزارشی از اقدامات خود را در اجرای طرح هدفمندی یارانه ها ارائه کردند.