به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور استاندار قم در این مراسم گفت: شهر مقدس قم از جایگاه ویژه‌ای در سطح ملی و بین‌المللی برخوردار بوده و در سال‌های اخیر گام‌های بلندی برای رشد و توسعه این خطه مقدس برداشته شده است.

وی با بیان اینکه در کارگروه توسعه و عمران و در سفر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بیش از 20هزار میلیارد ریال به استان قم اختصاص یافته است خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا سال 84 مجموع اعتبارات قم کمتر از 100 میلیارد تومان بوده اما در دولت خدمتگزار نهم و دهم بیش از 540 میلیارد تومان اعتبار به این استان تخصیص یافته است.

استاندار قم با اشاره به رویکرد عدالت محور و توسعه متوازن در دولت دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: امروز جای جای ایران اسلامی و شهرها و روستاهای دورافتاده از برکات تلاش‌های دولت برخوردار شده است.

وی در ادامه افزود: در یکسال گذشته با همدلی، تلاش و همکاری همه مدیران و مسئولان اجرایی استان قم اقدامات گسترده‌ای در عرصه‌های مختلف صورت پذیرفته و پروژه‌های بزرگ عمرانی بسیاری آغاز شده و یا به بهره‌برداری رسیده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور با بیان اینکه در ایام‌الله دهه فجر 171 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 1590 میلیارد ریال در استان قم افتتاح می‌شود اظهار داشت: امروز استان قم حرکت خود را به سمت رشد و پیشرفت آغاز کرده و برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و ترقی نیازمند همت‌های بلند و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همه مردم و مسئولان هستیم.

وی تأکید کرد: برای جذب و بهره‌برداری بهینه از اعتبارات متنابهی که به استان قم تخصیص یافته و برای شتاب روزافزون رشد و توسعه در استان قم نیازمند همت و تلاش مضاعف مسئولان هستیم.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عنایات ویژه رهبر فرزانه انقلاب و رییس جمهور به مناطق محروم به ویژه منطقه نیروگاه قم، از اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی و خدمات‌رسانی در این منطقه خبر داد و گفت: مناطق حاشیه‌ای شهر قم به ویژه نیروگاه باید متحول شده و مراحل رشد و پیشرفت را با سرعت طی کند.

وی افزود: مشکل فاضلاب منطقه نیروگاه با اجرای سیستم فاضلاب از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی (IDD) برطرف خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید اقدامات کارآمد و موثری را در این منطقه در دستور کار قرار دهند تا مردم محروم این منطقه که همواره در صحنه‌های حساس انقلاب حضور موثر داشته‌اند، از برکات نظام اسلامی و دولت خدمتگزار بیش از پیش بهره‌مند شوند.

استاندار قم ساخت پل بزرگ جمهوری را برای اتصال دو بخش شرقی و غربی قم ضروری دانسته و اجرای این پروژه و افتتاح پل آیت‌الله کاشانی، احداث خیابان همت، آغاز عملیات پل میثم و بهره‌برداری از چند طرح آموزشی و سالن‌های ورزشی را در جهت رویکرد عدالت‌محوری دولت و اجرای توسعه متوازن دانست.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور در پایان با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر ورزشی استان قم در سال‌های اخیر خواستار رشد کمی و کیفی ورزش استان و توأم ساختن ورزش با اخلاق و ارزش‌های اسلامی و الگوشدن تیم‌های ورزشی استان قم در لیگ‌های مختلف شد.

گفتنی است امروز با حضور استاندار قم فروشگاه زنجیره‌ای انتخاب، کلانتری 20 ولایت، خانه مهر بازنشستگان اجتماعی و سالن ورزشی بوستان شهریار در منطقه نیروگاه قم به بهره‌برداری رسید.