به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار با فرماندهان بسیج صدا و سیما گفت: حرکت‌های بزرگ تاریخی همیشه مدیون شخصیت‌های برجسته‌ای است که با فکر و فرهنگ خود توانسته‌اند حرکتی ماندگار داشته و انقلابی به وجود آورند، اما این حرکت‌ها از لحاظ زمان و مکان و خصوصیات متفاوت هستند.

وی ادامه داد: انقلاب‌هایی که واقع می‌شوند ممکن است گاهی اثرگذار در یک منطقه، گاهی اثرگذار در همه مناطق و گاهی در یک مقطع زمانی و گاهی همیشگی و جاودانی باشند، برخی از انقلاب‌ها با انگیزه الهی همراه است و برخی بدون انگیزه الهی است.

استاد برجسته حوزه گفت: لازم است برای شناساندن انقلاب ایران به مردم سراسر جهان، ابتدا مردم ایران، انقلاب را به خوبی بشناسند تا بتوانند آن را به مردم کشورهای دیگر انتقال دهند.

وی با بیان اینکه درک فرهنگ انقلاب امری ضروری است، افزود: انقلاب ایران انقلابی خاص است زیرا اولا همراه با انگیزه الهی است و دوم اینکه به اندازه‌ای تأثیرگذار است که سراسر جهان را در نوردید و سوم اینکه انقلابی جاودانی است و روز به روز عظمت بیشتری می‌یابد.

آیت الله نوری همدانی احیای قیام امام حسین(ع) را از جمله ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و بیان کرد: انقلاب اسلامی در ردیف بعثت انبیا و دنباله حرکت‌های عظیم جهانی است.

وی با اشاره به اینکه شناساندن فرهنگ انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: رسانه‌های استکباری به گونه‌ای سیاه نمایی کرده‌اند که گویی عده‌ای شورش به پا کرده‌اند که باید با شناساندن و معرفی انقلاب به جهانیان آنها را از هدف انقلاب آگاه ساخت، همانگونه که آزادی خواهان سراسر جهان به انقلاب ایران علاقمند شده‌اند و آن را سرمشق خود قرار داده‌اند.

آیت الله نوری همدانی گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، آرمان‌های سیاسی امام(ره) است که شامل مواردی از قبیل از بین بردن استبداد و استکبار می‌شود، همچنین از دیگر آرمان‌های سیاسی امام راحل، شناساندن مفاسد رژیم سلطنتی به مردم است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در مبارزه با طاغوت از انبیاء الهی و ائمه الگو می‌گرفتند، افزود: رهبر کبیر انقلاب، فرهنگ جهاد و شهادت را به گونه‌ای احیا کردند که میلیون‌ها نفر از مردم را عاشق جهاد و شهادت ساختند.

این مرجع تقلید بیان کرد: انقلاب اسلامی ارزش‌های دینی را احیا کرده است اما متاسفانه برخی به نام انقلاب اقداماتی نادرست انجام می‌دهند.