به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در ابتدای این نشست به تبیین سابقه شکل‌گیری و فعالیت‌های 50 ساله جامعه مدرسین پرداخت و گفت: جامعه مدرسین به عنوان یک نهاد دیرپا بیش از نیم قرن مجاهدت در راه اعتلای اسلام و پیروزی انقلاب اسلامی داشته است که همه این تلاش‌ها مرهون عالمان و فقهای بزرگی بوده است که عضو این تشکل بوده‌اند.

وی گفت: آرمان‌های اعضای جامعه مدرسین در ابتدا اصلاح امور حوزه‌های علمیه و مسائل درون سازمانی روحانیت بوده است و در همین راستا به نهضت امام خمینی و پیروزی انقلاب وصل شد.

مدیر حوزه‌های علمیه به برنامه‌های مختلف جامعه مدرسین اشاره کرد و ادامه داد: جامعه مدرسین وظیفه خود می‌داند به امور مهم حوزه‌های علمیه و مسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی کشور توجه جدی داشته باشد و برای تحقق این مهم اجلاسیه‌های مختلف کشوری و منطقه‌ای برگزار کرده است.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: پس از برگزاری پنج اجلاسیه موفق در مناطق مختلف کشور، شاهد برگزاری ششمین اجلاسیه در استان فارس و با همکاری و مشارکت استان‌های هرمزگان و بوشهر هستیم.

وی به تشریح برنامه‌های 2 روزه این اجلاس پرداخت و گفت‌: با مطالعات مختلفی که از ماه‌ها قبل در این سه استان انجام شده است، مسائل، مشکلات و راهکارهای مسائل دینی، فرهنگی، اجتماعی و حوزوی مشخص شده است و روز چهارشنبه در قالب سه کمیسیون روحانیت و حوزه‌های علمیه، سیاسی اجتماعی و فرهنگی تبلیغی با حضور نخبگان و چهره‌های شاخص این سه استان مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری افزود: پس از نهایی شدن بحث‌ها و جمع‌‌بندی پیشنهادات، مصوبات کمیسیون‌ها در جلسه عمومی روز پنجشنبه مطرح و به استحضار عموم خواهد رسید.

وی تاکید کرد: مصوبات نهایی این اجلاسیه برای اطلاع مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید خدمت آنان تقدیم خواهد شد.

در ادامه این نشست آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز نیز به تشریح جایگاه مهم و حساس این استان پرداخت و گفت: از آغازین روزهای نهضت امام خمینی (ره) علمای مجاهد این استان با اتحاد خود توانستند تشکل‌های حوزوی و روحانی ایجاد کنند که همین تشکل‌ها سهم مهمی در بصیرت‌بخشی و آگاهی مردم شیراز و منطقه داشته است.

وی به وجود شبکه ارتباطی قوی بین روحانیت و مردم اشاره کرد و گفت: به حمدالله بین روحانیت و مردم و از سوی دیگر روحانیان منطقه و علما و مراجع و حوزه علمیه قم شبکه ارتباطی قوی و موثری وجود داشته و هم‌اینک هم شاهد این ارتباط مبارک هستیم.

آیت‌الله ایمانی جایگاه مهم استان را مسئولیت‌آور عنوان کرد و ادامه داد: این جایگاه مهم مسئولیت بزرگی بر عهده ما گذاشته است و باید از این ظرفیت عظیم به بهترین شکل بهره‌برداری کنیم.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به خاطر عنایت ویژه به این منطقه ابراز امیدواری کرد که این اجلاسیه برکات مختلفی برای هر سه استان داشته باشد.