به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله ناصر مكارم شیرازی امروز در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با بیان این که برخی‌ها هنوز ماهیت آمریکایی‌ها را نشناختند باید دست از شیفتگی به آنها بردارند، اظهار کردند: برخی‌ها هنوز ماهیت آمریکا و غربی ها را نشناخته اند، وجود حوادثی که در جهان روی می‌دهد برای شناختن آنها کافی است.

ایشان با بیان این که حیات آمریکایی‌ها در ناامن کردن جهان است افزودند: غربی‌ها حیات خود را در نا امنی دنیا می‌ببیند تا بتوانند سلاح‌های خود را برای کشتار مردم دنیا فروخته، سرمایه ملت‌ها را غارت کنند.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه، با اشاره به وضعیت اکراین تصریح کردند: آمریکایی‌ها موجب ناامنی منطقه شده‌اند و کشورهای سوریه، مصر، عراق، یمن، بحرین، پاکستان و افغانستان را نا امن کرده‌اند.

این مرجع تقلید با بیان این که مردم اکراین می‌توانستند مشکلات خود را حل کنند ولی غربی‌ها نگذاشتند، بیان کردند: غربی‌ها در حال حاضر بخشی از اروپای شرقی را طوری ناامن کرده اند که احتمال جنگ جهانی نیز می رود، اکراینی‌ها خود می‌توانستند مشکلاتشان را حل کنند؛ اما اجازه ندادند و منطقه را نا امن کردند.

ایشان خاطرنشان کردند: در آمریکای جنوبی، و در وسط قاره آفریقا هزاران مسلمان بی گناه توسط مسیحیان متعصب در مقابل چشم سربازان فرانسه کشته و یا آواره می شوند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که آمریکایی به اعدام یک قاچاقچی در ایران ادعای حقوق بشری می کنند اظهار کردند: ما یک قاچاقچی مواد مخدر را اعدام می‌کنیم، داد آمریکا بلند می شود که حقوق بشر در ایران ازبین رفته؛ ولی ده ها هزارمسلمان کشته می شود، هیچ گونه حرفی از حقوق بشر نمی زنند.

ایشان رد پای آمریکایی های را در تمام نا امنی جهان دخیل دانستند و افزودند: تمام دنیا وقاره های آفریقا، اروپا، آمریکا و آسیا که نا امنی وجود دارد نقش آمریکا در آنجا پررنگ است.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از چاپ و انتشار کتاب های خرافی در باب ادعیه گفتند: اخیرا کتابهای با عناوین مختلف که برای عده ای پول های زیادی به بار می آورد چاپ و به فروش می رسانند، باید مردم را نسبت به این گونه کتاب های آگاهی داد و مردم نیز باید مراقب باشندخیلی از این ها خرافات است.

حضرت آیت الله مکارم با تاکید بر این که باید جلوی این خرافات گرفته شود، اجازه چاپ به این کتاب های مشکوک ندهند بیان کردند: وزارت ارشاد باید از انتشار این گونه کتاب ها جلوگیری کند، مردم نیز باید توجه کنند، زیارت معتبر و نماز های معتبر در کتب معتبر است.