به گزارش خبرگزاری برنا از قم،‌ آیت‌الله حسین وحید خراسانی امروز در جلسه درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم با اشاره به در پیش بودن ایام فاطمیه گفت: مسلمانان نسبت به حضرت زهرا (س) وظیفه سنگینی بر دوش دارند و باید نسبت به تبیین عظمت و مقام این بانوی بزرگوار اهتمام داشت.

وی تصریح كرد: پیامبر(ص) علت محدثه و حضرت زهرا (س) علت مبقیه است و اگر فاطمه (س) نبود ائمه اطهار (ع) نیز نبودند و اینکه نسل پیامبر (ص) و دین خدا در جهان باقی مانده به برکت وجود فاطمه زهرا (س) است.

این مرجع تقلید ادامه داد: در روز قیامت همگان از عظمت حضرت زهرا(س) تعجب خواهند كرد و ایشان به صورت احسن و اکمل وارد بهشت می‌شوند.

آیت‌الله وحید خراسانی عنوان داشت: طبق حدیثی از پیامبر(ص) نقل شده كه نخستین کسی که وارد بهشت می‌شود زهرای اطهر (س) است كه این نشان دهنده جایگاه این بانو را دارد.

وی تاكید كرد: ایام شهادت این بانوی بزرگوار باید گرامی داشته شود و همه مسلمانان باید بدانند که روز شهادت این بانوی بزرگوار چه میزان اهمیت دارد و به وظیفه خود در قبال این روز عظیم عمل کنند.

این مرجع تقلید گفت: آسمان و زمین به نور وجودی حضرت زهرا(س) منور است و همه از وجود ایشان و این نور بهره می‌برند.

آیت‌الله وحیدخراسانی با اشاره به برخی گفته‌های در خصوص زیاد بودن مراسم عزاداری ایام فاطمیه گفت: برخی عوام می‌گویند که برگزاری مراسم‌های عزاداری و هیئت‌ها در شهادت حضرت زهرا(س) زیاد است و به این مسئله ایراد می‌گیرند كه باید باید نسبت به برگزاری مراسم‌های سوگواری با شکوه هرچه بیشتر اهتمام داشت و طلاب و علما در این زمینه وظیفه سنگینی بر دوش دارند.