به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، در دیدار رئیس سازمان حج و زیارت، به تبیین اهمیت بعد بین المللی حج و نقش آن در خنثی سازی توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب پرداخت.

وی با اشاره به ظرفیت های حج به ویژه در عرصه بین الملل، گفت: یکی از ابعاد بسیار مهم حج که باید همواره مورد توجه مسئولین ذی ربط باشد، بُعد بین المللی است، چرا که تعامل منطقی زوار ایرانی در موسم حج با مسلمانان سایر کشورهای اسلامی می تواند تا حد زیادی تبلیغات مسموم دشمنان علیه تشیع و نظام اسلامی را خنثی کند؛ باید همه ظرفیت ها و امکانات را در این زمینه بسیج کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور خاطر نشان کرد: یکی از مسائلی که باید هرچه زودتر برای آن فکر اساسی کرد، تبلیغات مسموم دشمنان مکتب اهل بیت(ع) در قالب توزیع بروشور و جزوه در بین زائران ایرانی است و شبهاتی را برای آنان ایجاد   می کند، لذا باید در سازمان حج و زیارت یک حالت پیشگیرانه برای این مسائل در نظر گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری همچنین با تقدیر از عملکرد سازمان حج و زیارت در صرفه جویی بیت المال و خدمت رسانی به زائران، عنوان کرد: شاهدیم که مدیریت جهادی در سازمان وجود دارد و در کنار کاهش هزینه سفرهای زیارتی، جلوی ریخت و پاش های اضافی و هدر رفتن بیت المال مسلمین گرفته شده است، این مسئله واقعا جای تقدیر و تشکر دارد.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان خطاب به مدیران سازمان حج و زیارت گفت: مسئولیت شما در این جایگاه، یک مسئولیت عادی نیست، بلکه کاملا عبادی است، چرا که شب و روز برای فراهم سازی تسهیلات بهتر برای زائران خانه خدا و عتبات عالیات تلاش می کنید. امیدواریم این تلاش ها نزد خدای متعال ثبت و ضبط شود.

در ابتدای این دیدار، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این سازمان ارائه کرد.