به گزارش خبرگزاری برنا از قم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم، محمد دلبری در جلسه‌ای که با حضور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در شهرداری قم برگزار شد، گفت: موضوع مدیریت شهری امر مهمی است که باید روز به روز به آن توجه داشته و در گسترش علم آن تلاش کنیم.

وی اذعان داشت: قم به عنوان ام‌القرای جهان تشیع باید در این موضوع وارد شود و با پرداختن به امر مدیریت شهری اسلامی بکوشد تا الگویی برای دیگر شهرها باشد.

شهردار قم خاطرنشان کرد: باید مدیریت شهری اسلامی و آن موضوعی که در فقه اسلامی مورد تاکید است، گسترش پیدا کند و بکوشیم تا روز به روز در این زمینه پژوهش‌های کاربردی صورت گیرد.

وی یادآور شد: موضوع درس خارج فقه مدیریت شهری امر مهمی است که می‌تواند در این راستا کارساز باشد و در این زمینه از آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی استفاده خواهیم کرد.

دلبری تصریح کرد: علاوه بر طلاب، کارشناسان مدیریت شهری نیز می‌توانند در این درس شرکت کنند تا با موضوع مدیریت شهری اسلامی بیش از گذشته آشنا شوند.

وی عنوان داشت: این موضوع به قدری جذاب و مهم است که کارشناسان شهری دیگر کلانشهرها نیز حضور خواهند داشت تا از مباحث آن بهره‌مند شوند.