به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حامد حجتی در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان قم، توجه مقام معظم رهبری به اقتصاد و فرهنگ در شعار سال جاری را مورد توجه قرار داد و گفت: برای تحقق شعار سال باید زمینه‌ای فراهم شود تا محصولات فرهنگی و به خصوص هنری در چرخه اقتصادی خانوارها نمود پیدا کند.

وی در ادامه تصریح کرد: به همین منظور در نمایشگاه قرآن و عترت استان قم تلاش خواهیم کرد که خرید آثار هنری در سبد کالای خانوارها قرار بگیرد.

حجتی با بیان اینکه در حال حاضر آثار قابل عرضه‌ای در بخش هنرهای دستی و همچنین هنرهای تجسمی وجود دارد، اضافه کرد: آثار هنری می‌تواند هم در ایجاد نشاط فرهنگی در خانوارها موثر باشد و هم از سویی چرخه اقتصادی این دست از فعالیت‌ها می‌تواند روحیه امیدواری را در بین هنرمندان ایجاد کند.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به بازدید استاندار قم از این نمایشگاه اشاره و اظهار کرد: پس از افتتاح نمایشگاه و در جریان بازدید از بخش هنری نمایشگاه، استاندار قم یک تابلوی نقاشی را خریداری کرد که امیدواریم این حرکت زیبا، سرمشقی باشد برای سایر مدیران استان تا بدین شکل از محصولات هنری حمایت کنند.

وی با اشاره به بخش‌های دیگر این نمایشگاه عنوان کرد: علاقمندان و همشهریان عزیز می‌توانند علاوه بر کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه، از عرضه نرم افزارها و آثار هنری نیز استفاده کرده و محصولات مورد نظر خود را تهیه کنند.