به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مراسم گرامیداشت روز ملی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور شهردار قم و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر قم برگزار شد.

پس از این مراسم، مدیران شهری و سایر شركت‌كنندگان برای افتتاح بوستان پاكبان به محوطه ساختمان شهرداری مركز رفتند.

محمد دلبری شهردار قم در این مراسم به تلاش و زحمت همیشگی پاكبان‌ها اشاره و ابراز كرد: ساعات كار پاكبان‌ها معمولا زمانی است كه بیشتر شهروندان در حال استراحت هستند و كسی زحمات آنها را نمی‌بیند، درصدد هستیم یك روز را به نام پاكبان نامگذاری كنیم تا شهرداری‌های سراسر كشور موظیف شوند در طول سال، یك روز را برای تجلیل از این قشر زحمت‌كش قرار دهند هرچند مدیریت شهری قم سه سال است كه این كار را انجام می‌دهد.

وی افزود: امروز به پاس زحمات پاكبان‌ها، در روز ملی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یكی از بوستان‌های اصلی و در مجاورت ساختمان شهرداری قم را به نام پاكبان نامگذاری كرده است.

گفتنی است؛ بوستان پاكبان در ۸ هزار و ۳۱۳ متر زیربنا احداث شده كه برای ساختن آن ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

موسوی شهردار منطقه سه قم در حاشیه مراسم افتتاحیه با بیان اینكه بوستان پاكبان نخستین بوستان شهری است كه در آن از مبلمان سنگی استفاده شده است گفت: این بوستان دارای ست‌های ورزشی و اقامتی برای همشهریان و زائران و مسافران نیز هست.

وی افزود: امشب فاز نخست این بوستان به بهره برداری رسید و قرار است فاز بعدی آن نیز در آینده نزدیك عملیاتی شود؛ در فاز دوم كار آزادسازی انجام می شود و برای این كار ۱۰ هزار متر مربع در نظر گرفته خواهد شد.

شهردار منطقه سه قم خاطرنشان كرد: از آنجا كه پاكبان‌ها قشر زحمتكش شهرداری‌ها هستند نیاز بود تا فضایی به نام آنها در نظر گرفته شود و از این رو این بوستان با نظر شهردار قم به نام پاكبان نامگذاری شد.