به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌گلپایگانی در مراسم افتتاح بخش همودیالیز بیمارستان شهید بهشتی گفت: خیرین از مال و سرمایه خود بناهای خیر را عهده دار می‌شوند که باید از آنها قدردانی کرد.

وی به میلاد امام حسن(ع) اشاره کرد و ضمن تبریک به این مناسبت گفت: ایشان با غلامان و کارگران خود به خوبی برخورد می‌کردند و ما نیز باید اینگونه برخورد کنیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان داشت: زمانی که می‌خواستم به قم بیایم به محضر مقام معظم رهبری رسیدم و از ایشان اجازه خواستم که فرمودند سلام من را به مردم قم برسانید.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی به ماه مبارک رمضان و در پیش بودن شب‌های قدر اشاره کرد و گفت: باید خود را برای این ایام آماده کنیم و باید در شب‌های قدر با جبران خسارت‌هایی که خودمان به خودمان زدیم مشکلات را حل کنیم.

وی تصریح کرد: روز قیامت که می‌شود مردم مثل آدم‌های مست هستند و تعادل ندارند و حواس ندارند، باید در این ماه مبارک رمضان مراقب اعمال خود باشیم و به خودسازی بپردازیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اذعان داشت: باید در این دنیا با انجام کارهای نیک بکوشیم تا اقدامات خوبی انجام داده و برای آخرت خود توشه جمع کنیم.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی گفت: کسانی که در این دنیا انفاق می‌کنند و با انجام کارهای خیر در راه کمک به دیگران می‌کوشند، این افراد در روز قیامت برکت کار خود را خواهند برد که این بسیار اثر بخش و تاثیرگذار است.

وی گفت: مهمترین موضوعی که باید توجه کنیم، اخلاص در اعمال است و اگر اخلاص در کارها نباشد، به هیچ عنوان قبول نیست و باید مراقب این امر باشیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: خیرین محترم تا اختیار مالتان را دارید فکر بعد خودتان باشید و انسان تا زمانی که از دنیا رفت، دو ثلث مالش از بین رفته و باید تا زنده هستیم در این دنیا به فکر خود باشیم.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی با اشاره به وجود مشکلات گفت: شهر قم با وجود این همه واردات روز افزون افرادی که از جاهای مختلف دارد باید مشکلات آن برطرف شود.

وی گفت: قم حرم اهل بیت(ع) و مراجع عظام تقلید اینجا هستند و حوزه‌ها اینجاست و قم از نظر مسائل دینی در دنیا حرم اول را می‌زند و دلیلش هم این بود که اشعریون از ابتدا قم را برای تشیع بنا کردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: دولت نمی‌تواند از عهده همه مسائل و مشکلات برآید و شرایط را هم همه می‌دانند که چه خبر است.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی گفت: باید به اقتصاد مقاومتی روی بیاوریم و مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید کرده‌اند و باید بکوشیم در این زمینه قدم برداریم.

وی گفت: اینها کینه و دشمنی دیرینه با ما دارند و نمی‌خواهند که ما باشیم، چه برسد بر اینکه بخواهند مذاکره کنند، گناه ما بر این است که ما خداپرستیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به واقعه غزه و فلسطین گفت: این اتفاقاتی که تلویزیون نشان می‌دهد یک صدم اقدامات هم نیست و هر جا به دست آنها برسد تخریب می‌کند.

حجت‌الاسلام گلپایگانی با اشاره به سکوت مجامع حقوق بشر گفت: شورای امنیت و مجامع حقوق بشری کجا هستند، اینها شورای ضد امنیت هستند و چپاول‌گر هستند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر هم برخی کشورهای به ظاهر مسلمان هم هواپیما بلند کرده و به کشتار مردم دست می‌زنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: البته به حمدالله رهبر مقام معظم رهبری هوشیارانه مسائل را دنبال می‌کنند و بنده که 25 سال مستقیم با ایشان ارتباط دارم هر روز چیز جدید مشاهده می‌کنم که نشانه دقت و هوشیاری ایشان است.

حجت‌الاسلام گلپایگانی گفت: آقا دلشان برای مردم مسلمان می‌سوزد و از سوی دیگر یک مشت آدم احمق که اسم خودشان را داعش گذاشته‌اند چگونه دست به مسلمان کشی می‌زنند.