به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در این مراسم علاوه بر رئیس دفتر مقام معظم رهبری نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید، جمعی از مسئولان و خیرین استان حضور داشتند.

بخش همودیالیز یکی از بخش‌های مهم برای بیمارستان شهید بهشتی به شمار می‌رود که یکی از نیازهای ضروری بود که توسط مرحوم سیدمحمود هاشمی منفرد از خیرین استان بنا شده است.

این مرکز دارای 600 متر بنا و 25 تخت دیالیز در هر شیفت است که برای احداث آن 700 میلیون تومان هزینه شده است. یکی از ویژگی‌های این مرکز وجود دو بخش بانوان و آقایان است به صورت مجزا است تا بتوانند به راحتی استفاده کنند.

فاز نخست بخش همودیالیز بیمارستان شهید بهشتی قم با ظرفیت 22 دستگاه طراحی شده که در حال حاضر با توجه به ظرفیت نیروی انسانی با 10 دستگاه به بهره‌برداری رسیده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در افتتاحیه این مراسم گفت: خدا را شاکریم که خیرین اینگونه اموال خود را در طبق اخلاص قرار داده و در راه کمک به همنوعان تلاش می‌کنند.

وی گفت: باید از این افراد درس گرفته و به فکر آخرت خود باشیم تا روز به روز در گسترش امکانات نظام اسلامی تلاش شود.

استاندار قم نیز در این مراسم گفت: بخش درمان و بهداشت در قم تلاش‌های جدی را انجام می‌دهد و با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد اما خوشبختانه شاهد رشد و تحول چشمگیر در این عرصه هستیم.

حجت‌الاسلام صالحی‌منش گفت: مشکلات بودجه‌ای گریبانگیر این بخش نیز شده است و انتظار می‌رود تا مسئولان به فکر شهر زیارتی قم باشند.