به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در این جلسه مدیركل دفتر امور اجتماعی استانداری قم با اشاره به اقدامات و برنامه های پیشگیری از طلاق در استان اظهار داشت: در این راستا علیرغم این كه دستگاه های اجتماعی فرهنگی استان اقدامات مناسبی را در حوزه های تخصصی خود داشته اند، اما آمارهای طلاق بیانگر این است كه مسائل و موضوعات تاثیرگذار دیگری نیز در این حوزه وجود دارند كه مورد غفلت واقع شده اند.


علی خوشگفتار با تاكید بر نگاه كارشناسی و جامع به مسائل اجتماعی، مقوله طلاق را از جمله موضوعات مهم اجتماعی ذكر كرد و افزود: آسیب شناسی بحث های مربوط به ازدواج های ناموفق و رشد طلاق در جامعه، می بایست با نگاه كاملاً كارشناسی و با لحاظ جمیع عوامل و زمینه های مؤثر بر آن مورد بررسی و كنكاش قرار گیرد.


وی لزوم داشتن طرح و برنامه و نقشه مشخص در این مسیر را یادآور شد و تصریح كرد: برخی از استان ها و مناطق كشور سند جامعی را در این ارتباط تدوین كرده اند كه برای اطمینان از موفقیت روش ها و برنامه های طراحی شده، می توان از تجارب این مناطق استفاده كرد.


مدیركل اجتماعی استانداری قم با اشاره به طرح های پیشنهادی ارائه شده برای تصویب در كارگروه زنان و خانواده، طرح مجدد این طرح ها در كمیته های تخصصی كارشناسی و ارزیابی دقیق این طرح ها را خواستار شد.


همچنین در این جلسه مشاور استاندار و سرپرست دفتر امور زنان و خانواده استانداری قم پیشگیری و كاهش آسیب های اجتماعی تهدید كننده خانواده ها را از جمله رسالت های محوری دفتر امور زنان و خانواده استانداری برشمرد و اظهار داشت: محور و رویكرد اصلی برنامه ها و اقدامات این دفتر كه با تعامل و همكاری سایر نهادها و دستگاه های استان به اجرا گذاشته می شود، ارتقاء باورهای دینی خانواده ها است كه در سایه آن می توانیم خانواده ای پایبند به اصول و ارزش های دینی و مقاوم در برابر تهدیدات داشته باشیم.


فاطمه پورمحمدی حل ریشه ای مسائل و مشكلات حوزه زنان و خانواده را نیازمند نگاه قوی و تعامل همه جانبه دستگاه ها دانست و افزود: تعامل و همكاری تنگاتنگ دستگاه ها و حمایت ها و پشتیبانی های گسترده و نگاه قوی مسولان و دست اندركاران حوزه زنان و خانواده، ما را در رسیدن به اهداف مدنظر كمك خواهد كرد.