به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمد بابایی بیان داشت: فراخوان مقاله شركت در كنگره ارتقای فرهنگ دینی در ورزش تا دهم دی‌ماه ادامه خواهد داشت و تمام علاقمندان به شركت در این كنگره می‌توانند خلاصه مقالات خود را به نشانی این كنگره ارسال كنند.


وی ادامه داد: مهلت در نظر گرفته شده برای ارسال مقالات نیز تا پانزدهم بهمن ماه در نظر گرفته شده است و بدین ترتیب ثبت نام و ارسال مقالات به این كنگره تنها از طریق سایت كنگره و یا صندوق پستی اعلام شده، امكان پذیر خواهد بود.


دبیر اجرایی نخستین كنگره ارتقاء فرهنگ دینی در ورزش افزود: زمان برگزاری این كنگره اوایل اسفندماه خواهد بود و تا آن زمان تمام علاقمندان به شركت در این كنگره، می‌توانند اطلاعات بیشتر را از طریق سایت www.ghomsport.ir كسب كنند.


وی خاطرنشان كرد: شركت كنندگان در این كنگره باید مقالات ارسالی خود به نخستین كنگره ارتقاء فرهنگ دینی در ورزش را بر اساس موضوعاتی كه از سوی دبیرخانه كنگره مورد تأیید و اطلاع‌رسانی شده است، آماده كرده و به این كنگره بفرستند.


بابایی یادآور شد: راهكارهای ارتقاء فرهنگ دینی در ورزش، بررسی و شناخت مبانی و جایگاه ورزش در اسلام، آسیب‌شناسی علل و عوامل موثر در افت ارزش‌های دینی در ورزش، تبیین فلسفه ورزش در نظام جمهوری اسلامی ایران و نفش نهادهای اثر گذار در ترویج ارزش‌های دینی در ورزش موضوعاتی كه مقالات باید بر اساس آن نوشته شده و به كنگره ارسال شود.


وی با اشاره به زمان و مكان دقیق برگزاری این كنگره، عنوان داشت: نخستین كنگره ارتقاء فرهنگ دینی در ورزش روز پنجم اسفندماه به میزبانی اداره كل تربیت‌بدنی استان قم و در سالن همایش‌های بین‌المللی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.


دبیر اجرایی نخستین كنگره ارتقاء فرهنگ دینی در ورزش كه مسوولیت گروه تحقیقات، برنامه ریزی و آموزش اداره كل تربیت‌بدنی استان قم را نیز بر عهده دارد، در ادامه بیان داشت: در پایان این كنگره به صاحبان آثار برگزیده، جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.


وی با اشاره به همكاری نزدیك حوزه علمیه قم در برگزاری مطلوب این كنگره، به دیگر نهادهای مرتبط با برگزاری این كنگره نیز اشاره كرد و ابراز داشت: سازمان تربیت‌بدنی، كمیته ملی المپیك، صداوسیما، دانشگاه پیام نور و بسیج ورزش كشور نیز در برگزاری این كنگره نقش دارند.