به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم كه در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد با اشاره به روز قدس گفت: از همه مردم ایران، مراجع عظام و مسئولان تقدیر می‌كنم كه در این راهپیمایی حاضر شدند.

وی گفت: امام راحل آخرین روز جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان روز قدس نامیدند تا مسلمانان به دفاع از مسلمانان بپردازند.

امام جمعه قم با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در طول این ایام گفت: حجم عظیم صهیونیست‌ها به قدری است كه حتی به كودك و زن هم رحم نكرده و دست به كشتار همه می‌زنند.

آیت‌الله سعیدی تصریح كرد: بر سر سازمان‌های ملل و مدافع حقوق بشر، خاك مرگ پاشیده‌اند و سكوت كرده‌اند و هیچ انسانی به خودش اجازه نمی‌دهد كه نگاه حزبی داشته باشد.

وی گفت: موضوع فلسطین امر عربی نیست و چرا سران سعودی ساكت هستند و چرا داعشی كه دست به جنایات می‌زنند اعلام كرده‌اند كه كسی نباید به راهپیمایی برود.

امام جمعه قم گفت: داعش همسو با صهیونیست است و برای اهداف آنها یعنی از نیل تا فرات تلاش می‌كنند تا ناامنی ایجاد كنند تا صهیونیست‌ها به اهداف خود برسند.

آیت‌الله سعیدی تصریح كرد: مقام معظم رهبری فرمودند كه باید رفراندم برگزار شود و نظر خواهی شود و رژیم جعلی از بین خواهد رفت. ما هم با صراحت اعلام می‌كنیم كه آزادی قدس شریف و رهایی مردم فقط با نابودی اسرائیل محقق می‌شود و بس.

وی گفت: اگر دولت‌های اسلامی به وظیفه خود عمل نمی‌كنند باید ملت‌ها بیاییند، امروز فریاد آزادی خواهی در دیگر كشورها نیز سر داده می‌شود و همگان مدافع حقوق مردم فلسطین هستند.

امام جمعه قم اذعان داشت: اقدامات صورت گرفته توسط صهیونیست‌ها امروز آنها را به منفورترین چهره تبدیل كرده و این را همگان درك كرده‌اند.