به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله ناصر مكارم‌شیرازی در دیدار رییس و معاونان مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور با اشاره به امر اطلاع‌رسانی گفت: معتقدم همیشه باید هر نهادی خبر رسانی کند و خیال نکند آنچه خودش می داند دیگران نیز آن موضوع را می‌دانند و مطلع هستند.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از بزرگان حوزه از عملکرد برخی مراکز و موسسات وابسته و تحت پوشش حوزه بی اطلاع یا کم اطلاع هستند که اطلاع رسانی از عملکرد و فعالیت‌های این مراکز می تواند بسیار مفید و ثمربخش باشد.

این مرجع تقلید بیان داشت: استقلال و عدم وابستگی به دولت افتخار روحانیت و حوزه‌های علمیه است و دست اندرکاران مراکز و نهادهای وابسته باید این دغدغه را مدنظر داشته باشند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اگر روزی این استقلال و عدم وابستگی از بین برود، روحانیت ما همانند روحانیت الازهر می شود که با یک فرمان عزل و با یک فرمان نصب می شوند.

وی با اشاره به اینکه روحانیت قشرمحروم جامعه هستند، خطاب به مدیران و دست اندرکاران مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: در زمینه خدمت رسانی به این قشر تلاش كنید. اقداماتی انجام شده است ولی به این مقدار بسنده نکنید و قانع نباشید.

وی با بیان اینکه دوران طلبگی امروز بسیار متفاوت از گذشته است، خاطرنشان کرد: این امکانات و مسایلی که برای رفاه طلاب و فضلا به خدمت گرفته شده است بسیار متفاوت تر از گذشته است ولی باز هم کم است و واقعاً طلاب از محروم ترین قشرهای جامعه هستند.

آیت الله مکارم شیرازی با تقدیر از تلاش های دست اندرکاران مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور تاکید کرد: برخورد مناسب، هم دردی، کمک به طلاب، پاسخگویی به سوالات مراجعان با لحنی مناسب، باید بیش از پیش در این نهاد پرتردد حوزوی به نحو شایسته ای انجام شود، تا اگر گره ای از کسی باز نشد لااقل دلشکسته و رنجور نشود.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به فعالیت طلاب و روحانیون در مناطق محروم افزود: در این مناطق اگر کمک نشود شیعیان روحیه خود را می بازند و فرقه های انحرافی قدرت مانور بیشتری پیدا می کنند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: باید امتیاز و تسهیلات ویژه ای برای روحانیونی که به این مناطق سفر می کنند و در دل مناطق پر خطر به تبلیغ و تدریس مذهب تشیع می پردازند در نظر گرفت.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن نواب، رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه گزارشی از روند فعالیت های این مرکز در زمینه مسکن طلاب، انواع وام، ازدواج، بن های خرید، خدمت معظم له ارائه كرد.

این دیدار بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.