به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری، در مراسم سوگواری هیأت فرهنگی مذهبی فداییان ولایت، اظهارداشت: عاشورا این معیار مهم را به ما درس می‌دهد که در فضای فتنه معیار انتخاب و شاخص، هرگز زیادی جمعیت و اشخاص خاص نیست.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام حماسه 9 دی ادامه داد: امروز با توجه به شرایط به وجود آمده در جهان، بصیرت عاشورایی در صیانت و حفاظت از نظام اسلامی و ولایت فقیه بر هر فرد ولایت مدار لازم است تا در گرداب فتنه‌ها نیفتد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: باید تاریخ عاشورا را دوباره مرور کنیم؛ چون نظام اسلامی تجلی گاه عاشورا است و در طی بیش از سی سال انقلاب اسلامی همچون واقعه عاشورا شاهد زیبایی ها و زشتی های فراوانی بودیم؛ بنابراین تاریخ عاشورا می تواند ره گشای جامعه ما در فتنه‌ها باشد.

وی بیان داشت: خدواند متعال حق و باطل، خیر و شر را برای انسان در قرآن کریم بیان کرده، ولی انسان نسبت به شخصیت اجتماعی و سعادت و شقاوت خود انتخاب گر است؛ بنابراین خودپرستی انسان را از انتخاب درست و وظیفه شناسی باز می دارد.

آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: در هر دو اردوگاه حسینیان و یزیدیان، انتخاب وجود داشت، ولی یک دسته بهترین ها و سعادت و دسته دیگر بدترین ها و شقاوت را انتخاب کرد.

وی افزود: درسی که یاران امام حسین(ع) به مردم دادند این بود که تا می توانند برای ولایت و رهبری جانفشانی کنند و در فضایی که جامعه گاهی دچار فتنه و فضای غبارآلود و تشخیص حق از باطل دشوار می گردد، پشت سر ولی و رهبر جامعه حرکت کنند و عمیق بیاندیشند وبصیرت داشته باشند.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: پیام عاشورا این است که راه خدا را هیچ گاه فراموش نکنید، چون بهترین گزینه راه خدا است.

وی در پایان یادآور شد: از ملامت ملامت گران نهراسید، اگر برخی افراد کور و غافل به شما امت ولایی طعنه زدند که چرا انقلابی و ولایتی و فدایی رهبر شدید، از ملامت آنها نترسید، چون در فضای فتنه و آشوب باید راه عاشورا و کربلا که همان ولایت مداری است را دنبال کرد تا به سعادت دنیا و آخرت رسید.