به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام سیدعلی عماد معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه در مراسم اختتامیه دوره اول طرح «شکوفایی استعداد پژوهشگران طلاب جوان» شناسایی توانمندی‌ها و استعدادهای درونی را ضروری دانست و تأکید کرد: طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه باید نسبت به این مساله توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینكه طلاب از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیادی برخوردار هستند خاطرنشان کرد: طلاب باید در شرایط كنونی در همه عرصه‌ها اثرگذار باشند.

معاون پژوهشی حوزه علمیه قم تصریح كرد: اثرگذاری در همه عرصه‌ها در شرایطی حاصل می‌شود كه طلبه‌های جوان شناخت خوبی از شرایط جامعه و جهان داشته باشند و وظیفه خود را بدانند.

وی از اجرای طرح شناسایی، پرورش و جهت‌دهی استعداد پژوهشگری طلاب جوان خبر داد و گفت: این طرح دارای آثار و بركات بسیار زیادی است.

حجت‌الاسلام عماد تحقق و اجرایی شدن این طرح را نیازمند جدیت و تلاش مضاعف عنوان كرد و بیان داشت: البته در راه اجرای موفقیت‌آمیز این طرح باید صبورانه تلاش کنیم.

وی خاطرنشان كرد: البته اجرای این طرح باید با نگاه نقادانه همراه باشد تا مشكلات را شناسایی كرده و نسبت به رفع آن اقدام كنیم.

معاون پژوهشی حوزه علمیه قم نظارت شورای سیاست‌گذاری و نظارت برای اجرای طرح استعدادیابی پژوهشگری طلاب جوان را مورد تاكید قرار داد و گفت: امیدواریم كه این طرح مورد حمایت‌های مسوولان حوزه قرار گیرد و ما نیز برای تربیت طلاب پژوهشگر گام بلندی برداشته باشیم.