به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حامد حجتی برگزاری این مراسم را همراه با آغاز رسمی جشن‌های دهه کرامت و آیین خطبه‌خوانی حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان و اظهار کرد: همچون سال‌های گذشته، آیین افتتاحیه این جشنواره ارزشمند با حضور شخصیت‌های کشوری و استانی، با شکوه خاصی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

وی در خصوص ویژه برنامه‌های آیین افتتاحیه این جشنواره گفت: سخنرانی آیت‌الله رضا استادی امام جمعه قم و دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور و همچنین آیین معنوی خطبه‌خوانی حضرت معصومه(س) از اصلی‌ترین برنامه‌های این مراسم است.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از حضور تعدادی از خادمان حرم امام رضا(ع) در این آیین خبر داد و افزود: مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی، شعرخوانی، گلباران ضریح مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و... از جمله برنامه‌های آیین آغاز جشن‌های دهه کرامت و همچنین افتتاحیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) اعلام شده است که در روز پنجشنبه ششم شهریور سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع) ساعت 7 و 30 دقیقه صبح در حرم مطهر برگزار می‌شود.

این برنامه که با حضور سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار خواهد شد، از طریق شبکه استانی، خبر و... پخش می‌شود.