به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حسن صبوری معاون خدمات شهری شهرداری قم با اعلام این مطلب افزود: شهرداری قم همچون سنوات گذشته برای آماده سازی و تجهیز امكانات و نیروهای خود با اجرای برنامه های آموزشی و برگزاری مانور، برای مقابله با بحران احتمالی سرما آماده شده است.

وی ادامه داد: تشكیل ستادهای 25 گانه آمادگی مقابله با بحران در مناطق، لایروبی انهار و سپتیك ها، شناسایی نقاط آسیب پذیر و برنامه ریزی برای تعیین اكیپ های ویژه مخصوص هر نقطه با تجهیزات و امكانات مورد نیاز، آماده سازی پمپ های ثابت و سیار در مناطق مختلف،‌ پیگیری تكمیل پرو‍‍ژه های دفع آب های سطحی و حفر چاه های جذبی در سطح شهر به ویژه در بافت هایی كه امكان انتقال آب به نهرهای آب سطحی نیست از جمله اقدامات شهرداری قم قبل از شروع فصل زمستان است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: شهرداری قم با تهیه 2500 تن نمك در سایت های ذخیره سازی مناطق، 300 دستگاه خودروی سبك ، سنگین و نیمه سنگین و 1000 نیروی انسانی آماده خدمات رسانی است.

صبوری تصریح كرد: شهرداری قم امسال نیز مثل سنوات قبل برای نصب مخازن ویژه حاوی كیسه های نمك و شن در نقاط آسیب پذیر شهر،‌ زیرگذر و پل ها برای استفاده در مواقع حساس و استفاده شهروندان اقدام كرده است.

معاون شهردار قم افزود: شهروندان در صورت نیاز به كیسه های شن و نمك می توانند با مراجعه به نواحی مربوطه مراجعه کنند یا برای كسب اطلاعات بیشتر از نشانی نواحی خود با شماره 137 تماس بگیرند.