به گزارش خبرگزاری برنا از قم، اباذر جعفری مدیر بخش اینترنتی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی گفت: این اتاق گفت‌وگوی اینترنتی از شب اول ماه محرم تا شب یازدهم، در مسنجر بیلوکس به صورت شبانه‌روزی برقرار بود و طی 11 شب برنامه زنده، علاوه بر تعظیم شعائر حسینی و ایجاد فضای معنوی در این مسنجر، با حضور كارشناسان و استادان پاسخگویی مرکز ملی پاسخ به سوالات دینی، به پرسش‌های هزاران كاربر اینترنتی پاسخ داده شد.

جعفری تصریح کرد: برنامه‌های اتاق نوای نینوا مورد توجه و استقبال مسلمانان بسیاری از كشورهای جهان از جمله پاكستان،‌ افغانستان، هند، ‌لبنان، كویت، عراق و ایرانیان قرار گرفت و حتی برخی از کاربران مقیم خارج كشور، این اتاق را تنها محل تعظیم شعائر حسینی برای خویش می‌دانستند.

مدیر بخش اینترنتی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی تصریح كرد: کارشناسان مركز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به صورت منظم روزانه حدود 20 نفر ساعت در اتاق حاضر بوده و ضمن آسیب شناسی جریانات عاشورا، به سوالات كاربران پاسخ می‌دادند.

وی با اشاره به میزان استفاده كاربران اینترنتی از برنامه‌های اتاق نوای نینوا گفت: طبق آمار به دست آمده از مدیران مسنجر بیلوکس، روزانه بیش از 5 هزار نفر در برنامه‌های این اتاق مشارکت می‌كردند كه این آمار، نشان دهنده استقبال گسترده از این اتاق مذهبی میان كاربران اینترنتی بود.

جعفری ادامه داد: در مدت اعلام شده نزدیك به 100 نفر از كاربران اینترنتی به عنوان همکار افتخاری اتاق فعالیت داشتند و این اتاق در میان سایر اتاق‌های مسنجر بیلوكس از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی تاكید كرد: اتاق پاسخگویی مرکز ملی پاسخگویی دینی در مسنجر بیلوکس با عنوان «قم، حرم اهل‌بیت» همه روزه در دو شیفت كاری از ساعت 11 تا 14 و 30 دقیقه و 19 تا 23 پاسخگوی سوالات کاربران اینترنتی در موضوعات تخصصی است که جدول این برنامه‌ها در سایت مرکز ملی پاسخگویی موجود است.