به گزارش خبرگزاری برنا از قم، جواد دلاوری در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قم گفت: کارگروه عمران و تاسیسات شورای پدافند غیرعامل با توجه به وضعیت بحرانی استان قم به نام انرژی و آب تغییر کرده است.

وی با اشاره به افزایش تهدیدها و کاهش بازدارندگی‌ها در استان قم اظهار کرد: وضعیت کنونی استان نیازمند پیگیری جدی پدافند غیرعامل است.

معاون عمرانی استاندار قم بر آشنایی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی با اصول پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: استتار و اختفا در پروژه‌ انتقال آب از سرشاخه‌های دز و اصول دیگر پدافند غیرعامل در ارتباط با راه‌های مواصلاتی رعایت شده است.

وی با بیان برخی اقدامات انجام شده در خصوص پدافند غیرعامل در استان قم تصریح کرد: در راستای اجرای پدافند غیرعامل در استان قم ایجاد سه‌ راه ارتباطی با پردیسان در نظر گرفته شده است.

دلاوری به برگزاری رزمایش‌ دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی به صورت سه ماهه اشاره کرد و افزود: این رزمایش‌ها با محوریت رعایت اصول پدافند غیرعامل مرتبط با انرژی‌های طبیعی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: رعایت اصول پدافند غیرعامل برای ساختمان‌ها نیز به دستگاه‌ها و ادارات ابلاغ شده است که امیدواریم با این اقدامات شاهد اجرای پدافند غیرعامل در استان قم به بهترین نحو باشیم.