به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حسین انتظامی امروز در دیدار با استاندار قم به جایگاه رسانه‌ای قم اشاره كرد و گفت: قم از این نظر جایگاه بسیار خوبی دارد و در آن رسانه‌های تخصصی بسیاری فعال هستند.

وی در خصوص یارانه‌ها عنوان داشت: امسال با برنامه‌ریزی صورت گرفته تمام یارانه مطبوعات به بخش خصوصی واگذار شد تا بتوانیم از رسانه‌های بخش خصوصی حمایت كنیم.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یكی از موضوعاتی كه رسانه‌ها باید به آن توجه كنند توجه به زبان فارسی است كه مقام معظم رهبری نیز به آن تاكید دارند و این امر در دستور كار قرار گرفته است.

انتظامی با بیان اینكه رسانه‌ها باید به ترویج علم نیز توجه داشته باشند گفت: مجلات تخصصی كه در این عرصه كار می‌كنند باید مباحث را به صورت دقیق مطرح كرده و بتوانند به زبان ساده به موضوعات علمی بپردازند.

وی با اشاره به آزادی بیان در جمهوری اسلامی گفت: رسانه‌ها آزادی بیان دارند و هر چه می‌خواهند می‌توانند بنویسند اما باید بدانند كه همه مسائل باید در راستای چارچوب قانون بوده كه این قانون‌ها در هر كشوری نیز وجود دارد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان داشت: طی سال گذشته هزار و 200 رسانه مجوز گرفته‌اند كه به فعالیت پرداخته و در راستای گسترش مسائل اطلاع‌رسانی می‌كوشند.

انتظامی به رسانه‌های فضای مجازی اشاره كرد و گفت: اصرار ما همواره بر قانون‌مداری است و باید در این زمینه باید رسانه‌ای كه فعالیت می‌كند به قانون پرداخته و دارای مجوز باشد.

وی تصریح كرد: طبق بررسی‌های ما 5 هزار سایت به صورت فعال در عرصه اطلاع‌رسانی و خبر مشغول به كار هستند كه بدون مجوز كار می‌كنند كه با آنها برخورد جدی خواهیم داشت.

انتظامی گفت: یك سری از سایت‌های خبری دست به انتشار مطالب غیراخلاقی زده و وارد حریم خصوصی اشخاص شده‌اند كه در این راستا نیز هشت سایت شناسایی و تا چند روز آینده فیلتر می‌شوند.