به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله حسین‌ نوری‌همدانی امشب در دیدار با معاون مطبوعاتی و امور رسانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فعالیت‌های فرهنگی موثری در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی موثرترین و نقش‌آفرین‌ترین فعالیت‌ها در عرصه زندگی هر فردی است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: زندگی انسا‌ن‌ها دارای بعد‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است که به دلیل تاثیر‌گذاری بیشتر فرهنگ بر اذهان عمومی پیامبر اکرم (ص) همیشه فعالیت‌های فرهنگی را در کارهایشان در اولویت قرار می‌دادند.

مرجع تقلید جهان تشیع با اشاره به اینکه تقویت و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران باید در دستور کار رسانه‌ها قرار گیرد گفت: مطالبی که در نشریات منتشر می‌شود باید به حفظ و تقویت نظام کمک کند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: مطالبی که بر ضد نظام و به قصد تضعیف نظام منتشر می شود باید با آنها برخورد شود زیرا که دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران سعی در از بین بردن و سوءاستفاده از ایران را دارند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه حمایت از نظام اسلامی در جامعه ایرانی حکمفرما‌ست گفت: در حال حاضر شاهد این هستیم که در بسیاری از کشورهای منطقه امنیت وجود ندارد که دلیل این امر تنها نبود حمایت مردم از دولت است.

مرجع تقلید جهان تشیع خاطر نشان کرد: انتشار هر مطلبی که ضعف نظام را نشان می‌دهد باید از میدان خارج شود و اجازه فعالیت بیشتر نباید به این‌گونه رسانه داده شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه اسلام چند‌صدایی بودن را در دولت‌ها را رد کرده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به آزادی و استقلال خون‌های زیادی را داده ‌از همین رو مردم، امروز باید با وحدت و همدلی خود سعی در آبادانی و از بین بردن دشمنان کشور داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: دشمنان کینه‌توز ایران سعی دارند از تمامی فرصت‌ها برای دستیابی به اهداف و آرمان‌های شوم خود استفاده کنند که در این موقعیت مردم ایران این فرصت را نباید به آنها بدهند.

مرجع تقلید جهان تشیع با اشاره به سخنان اخیر ریاست جمهوری در سازمان ملل گفت: سخنان اخیر رئیس جمهوری در سازمان ملل بسیار خوب بوده و ایشان به خوبی از منافع ایران و مردم دفاع کرده‌اند.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: یکی از مهمترین برکات انقلاب ایران شناسایی چهره زشت استکبار توسط امام خمینی (ره) بوده است.