به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در بیانیه موسی پور، استاندار قم به مناسبت حماسه نهم دی آمده است: نهم دی یادآور حماسه شكوهمند و بیادماندنی پیوند عاشورایی امت سلحشور و ولایی ایران اسلامی با ركن ركین ولایت فقیه و ارزش های اصیل انقلاب اسلامی است؛ حماسه حضور مؤمنانه و تؤام با بصیرت امتی آگاه و هوشیار كه با حضور به موقع در صحنه، چشمان فتنه را کور کردند و طمع دشمنانی را كه به خیال باطل، قصد براندازی نظام اسلامی را داشتند، ناکام گذاشتند.

نمایش بصیرت و هوشیاری مردم مومن، با بصیرت و غیرتمند ایران در این حماسه باشكوه چنان تجلی یافت كه به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اگر صدها بار هم برای نعمت هوشیاری این ملت سجده شكر به جای آورده شود باز هم كم است. حضور آگاهانه و پرشور مردم بصیر و فهیم ایران اسلامی در راهپیمایی نهم دی ضمن تجدید بیعت مجدد با امام(ره) و ولایت، شاهکاری زیبا و ماندگار از حماسه، بصیرت و اتحاد را خلق کرد.

عظمت این حضور عظیم و سرنوشت ساز بار دیگر اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان كشاند و نشان داد كه این ملت همواره و هر لحظه قدردان نعمت گران سنگ ولایت بوده و در گذر از آزمون حوادث زمان، محكوم به تكرار تاریخ نبوده و نخواهد بود.

حماسه نهم دی ثابت کرد که در مقابل ریزش‌های اندک، انبوهی از رویش‌های انقلابی از دل توده‌های مردم مومن و انقلابی را شاهدیم و در هر عرصه ای كه پای سرنوشت نظام و ارزش‌های مقدس انقلاب اسلامی در میان باشد، شجاعانه به میدان آمده و مجال را از فتنه‌گران و دشمنان دین و میهن اسلامی خواهیم گرفت.

در چنین روزی با یاری و تجلی قدرت خدا و بصیرت، هوشمندی و غیرت دینی مردم، نقاب از چهره مدعیان سال ها تظاهر به دفاع از نظام و ولایت كنار رفت و دست فتنه گران و جریان سبز اموی برای همیشه تاریخ در نزد این ملت رو شد.

در سالگرد حماسه تاریخی نهم دی، یاد این حماسه جاودان و ماندگار را گرامی داشته و از درگاه ایزد منان توفیق بصیرت و خدمتگزاری شایسته به مردم فهیم، انقلابی و زمان شناس "این خالقان حماسه های ماندگار" و حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت زعامت و رهبری ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای "مدظله العالی" را مسالت دارم.