به گزارش خبرگزاری برنا از قم آیت الله شبیری زنجانی، در دیدار با دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتررییس جمهور و حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم، آرامش ایجاد شده در کشور را  قابل حس کردن دانست و گفت: آرامشی  در کشور پیدا شده که قابل حس است . در تماسهایی که  با افراد مختلف داشتیم مطلبی بر خلاف این ندیدم و نوعا یک آرامشی وجود دارد. دیگر التهابات پرنوسان را نداریم.

وی در قسمتی از سخنان خود به تلاشهای دولت برای رفع موانع موجود در روابط خارجه اشاره کرده و خاطرنشان کرد: ان شاء الله که درروابط خارجه تکامل ایجاد شود و کسریهای موجود رفع شود.


مرجع عالی قدر شیعه افزود: به هر حال کشور مشکلاتی دارد و دولت در فکر حل این مشکلات است. دعا کردن برای مسؤولانی که برای رفع این مشکلات تلاش می کنند، وظیفه همه ماست. ان شاء الله  این تلاشها مورد تایید حق تعالی است و امیدواریم که  عنایات حضرت ولی عصر (سلام الله علیه) شامل آقای روحانی و جمیع خدمتگزاران کشور باشد.

آیت الله شبیری زنجانی ادامه داد: دعا کردن برای سران کشور دعای برای شخص نیست، دعا برای کشور و جمعیتی از شیعیان است. موفقیت آقای روحانی موفقیت همه است و وظیفه ما این است که دعای جلب توفیق برای این مرد داشته باشیم.

ایشان در قسمتی از سخنانشان با بیان خاطره ای از میرزای شیرازی فرمود: در قضیه تنباکو مساله ای که باعث نگرانی میرزا بود تضعیف دولت وقت بود. ایشان نگران بودند که مبادا این قضیه به تضعیف یک دولت شیعی دربرابر سایر دول بینجامد.

مرجع عالی قدر شیعیان در پایان این دیدار از روند درمان رهبر معظم انقلاب سوال کرده و برای بهبودی ایشان دعا کرد.