به گزارش خبرگزاری برنا از قم و به نقل از روابط عمومی هیئت و کانون خادم الرضا(ع) قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی در دیدار اعضای کمیته‌های پشتیبانی، اجرایی و اطلاع رسانی هیئت و کانون خادم الرضا(ع) قم ضمن تقدیر از فعالیت‌های کانون و هیئت خادم الرضا(ع) تصریح کرد: اگر شخصی در مسیر اهل بیت(ع) با صدق قدم بردارد به طور قطع موفق خواهد بود.

وی افزود: این موفقیت به شرطی محقق خواهد شد که قصد تقرب وجود داشته باشد و اگر برای فردی هزار مشکل به وجود آمده و حتی نتواند جلسه عزاداری برپا و یا در آن شرکت کند ولی قصد خدمت در مسیر اهل بیت(ع) و قربت در آن فرد وجود داشته باشد، خواه در آمار دنیوی موفق یا ناموفق باشد به موفقیت رسیده است.

نوه حضرت امام(ره) ادامه داد: اگر این قصد نباشد و سنگین‌ترین جلسه عزاداری هم برگزار شود و هیچ مشکلی هم در اجرای آن برنامه نباشد، آن دنیا بهره‌ای نبرده است.

وی با بیان اینکه برای برگزاری مجالس اهل بیت(ع) باید نیت خود را خالص کنیم گفت: یکی از ارکان فرایند تبلیغ تشیع، محرم و صفر به ویژه محرم و دهه اول آن است و در این ایام گوش‌ها آماده است تا هیئت‌ها پیام خود را به گوش عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) برسانند.

حجت الاسلام والمسلمین خمینی بیان کرد: مهم‌ترین مسئله اسلامی در هر دوره از تاریخ در این ایام مورد توجه و بحث جدی قرار می‌گیرد؛ در برهه‌ای از تاریخ مسئله کشف حجاب، در برهه‌ای دیگر مبارزه با رژیم شاهنشاهی و در برهه‌های دیگر مسئله جنگ و ضرورت دفاع در برابر متجاوز و همین طور که به جلو حرکت می‌کنیم در هر محرم دغدغه‌های اسلام مورد بحث و توجه است.

وی اضافه کرد: اینکه محرم، اسلام را بیمه می‌کند به دلیل همین بحث‌ها و توجه‌ها پیرامون موضوعات روز در این ایام است و امروزه نیز مسئله‌ای که باید مورد بحث در محافل عزادارای محرم و صفر باشد، تفاوت میان اسلام مکتب شیعی امیرالمومنین(ع) و اسلام داعشی است.

نوه حضرت امام(ره) با بیان اینکه می‌توان از تهدید داعش به عنوان فرصت استفاده کرد گفت: باید به گوش جوانان دنیا برسانیم که اسلام علوی و اسلامی که امام(ره) از آن دم می‌زند با اسلامی که داعش معرفی می‌کند تفاوت دارد.

وی بیان کرد: مولفه اصلی تفاوت میان اسلام شیعه با اسلام داعش، بحث ولایت است و ما مفهومی به نام ولایت داریم که آن‌ها ندارند.

خمینی گفت: عقلانیت، نور و عطوفت ولایت، تمام رفتار شیعه را براساس عطوفت و اخلاق قرار می‌دهد و شیعه همیشه در مقام دفاع بوده و متجاوز و درنده خو نیست ولی وقتی این شاکله را از آن بگیریم سلفی می‌شود که باید این نقاط تمایز بیان شود و از تهدید داعش به عنوان فرصت استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: به قدری که این‌ها ضربه به اسلام زده‌اند، دیگران نزده‌اند و این باید به گوش جهانیان برساند که داعش، اسلام نیست و آنچه اسلام را امروز بیمه می‌کند شناخت اسلام ناب محمدی و تمایز آن با اسلام‌های ساختگی است.