به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری، در یادواره سردار سرلشکر شهید زین الدین و سرداران و فرماندهان و 6 هزار شهید استان قم، که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، اظهار داشت: برگزاری مجلس گرامی داشت یاد شهدا به تعبیر مقام معظم رهبری موجب استمرار انقلاب و نظام اسلامی و تحقق حرکت در مسیر آن ها می شود.

وی تصریح کرد: امروز باید بدانیم شهدا دنبال چه اهدافی بودند؟ چقدر از اهداف آن ها را تحقق بخشیده و چه وظیفه ای در به سرانجام رساندن اهداف آن ها داریم.

جعفری بیان داشت: هنوز قدر دست آوردهای دوران مقدس را نمی دانیم، یکی از دغدغه های امام خمینی(ره) این بود که بعد از جنگ در مورد دفاع مقدس روشنگری شود تا کسانی که به فلسفه شهادت آگاه نیستند متوجه شوند حاصل این همه ایثار و فداکاری چه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: زمان به ما نشان خواهد داد که قدر و جایگاه دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی چه میزان است، این دفاع عظیم و مقدس مانند برگ زرینی در تاریخ جهان اسلام خواهد درخشید، بعد از گذشت این همه سال امروز شاهد حوادث و حرکت های سرنوشت سازی هستیم که دفاع مقدس مبدا و نقطه آغاز آن است.

جعفری با اشاره به پیروزی و استقامت حزب الله لبنان در جنگ های 11، 22 و 33 روزه در مقابل رژیم صیهونیستی، عنوان داشت: در غزه نیز مردم با این که در حال محاصره هستند مانع ورود این رژیم منحوس به داخل شهرهاشان می شوند، سوریه هم که نظام آن همراه ایران اسلامی ست در خط مقدم مقاومت قرار دارد و در مقابل توطئه های جهان استکبار ایستادگی می کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: گروه های تکفیری هم که برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی و اسلام تشکیل شده اند به دلیل مقاومت ملت های مسلمان کاری از پیش نبرده و رو به نابودی هستند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) به این نکته اشاره فرموده بود که ما در طول زمان به نتایج خون شهدا پی خواهیم برد، ان شا الله نویدی  هم که در مورد نابودی اسرائیل و فتح فلسطین به ما دادند عملی خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما  انقلاب اسلامی خود را در جنگ تحمیلی صادر کردیم ، دوستان و دشمنان خود را در این جنگ شناختیم و توانستیم ابهت شرق و غرب را بشکنیم.

جعفری افزود: جنگ موجب شد ما در موقعیتی قرار بگیریم که در جنگ عراق و افغانستان و دیگر ملت هایی که اهل مقاومت هستند کمک کنیم.

وی اظهار داشت: دفاع مقدس موجب شد همه سردمداران نظام های فاسد در مقابل اسلام احساس ذلت کنند، امروز هم اگر شاهد شکست ابهت پوشالی نظام استکبار هستیم به دلیل نتیجه ایست که از دفاع مقدس گرفته ایم.

جعفری بیان داشت: استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحمیلی تحقق یافت، این همان اسلام ناب محمدی است که برای آن جنگیدیم و امروز با سرعت و شتابی مناسب در جهان در حال گسترش است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دست آورد های خون شهیدان عزیز دست آوردهایی است که قدر آن را نمی دانیم، باید به دنبال این باشیم که شهیدان چه کردند و ما چه وظیفه ای داریم؟، امروز دوست و دشمن به اقتدار و عظمت نظام اسلامی اقرار می کنند و این از برکت خون شهداست.

وی تصریح کرد: اقتدار و عظمت نظام اسلامی ایران یکی از مهمترین دست آوردهای انقلاب و دفاع مقدس است، هرچه زمان جلوتر می رود این عزت و اقتدار عمق و گسترش بیشتری در جهان پیدا می کند.

جعفری عنوان داشت: امروز در ظاهر و در برخی مواقع ممکن است لطمه ای به اقتدار ملت و نظام اسلامی وارد شود، باید بدانیم این امریکاست که با ذلت به دنبال توافق هسته ایست، برای این که می داند اگر همچنان با ایران دشمنی کند هیچ کدام از اهداف خود را نمی تواند محقق کند.

وی خاطرنشان کرد: نظام سلطه، انقلاب و نظام اسلامی را مزاحمتی بر سر راه خود می داند و به دنبال این است که به هر نحوی شده در مقاومت رخنه کند، اما الحمدلله سیاست اسلام و سیاستی که در رهبری نظام اسلامی ما وجود دارد نخواهد گذاشت اتفاقی که آن ها دنبالش هستند بیافتد.

جعفری تاکید کرد: تلاش ما تنها برای برداشتن تحریم ها و فشارهای اقتصادیست، اما آن ها هدف دیگری دارند و به همین دلیل مذاکرات انقدر طول کشیده است.

وی یادآور شد: زمان نشان خواهد داد موضوع مذاکرات برای ما فقط مسئله ای هسته ایست و نه آرمان ها و ارزش های نظام اسلامی، به فرموده رهبری ما به هیچ وجه از این آرمان ها و ارزش های بر حق اسلام کوتاه نخواهیم نشست.