به گزارش خبرگزاری برنا از قم و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وی افزود: مسوولیت حفظ این مملکت تا همیشه بر دوش ماست و برای آینده هم ما موظفیم، چرا که اگر بذری کاشته شود و دویست سال بعد هم به ثمر بنشیند مسوولیت آن به عهده ما است.

وی در ادامه خطاب به وزیر ارشاد با بیان اینکه عنوان شما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: فهمیدن همین دو کلمه دو کتاب لازم دارد و در این زمان که مسوولیت دست شماست و مسوولیت فکر و قلب تمام این جوان ها نیز به عهده شماست و اگر بتوانید در این فرصت بهره ای ببرید برای آن عالم خوب است.

آیت الله وحید خراسانی ضمن توصیه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دوران مسوولیت کاری کنید که قلب و مغز جوان ها و فرزندان این مملکت که امانت در دست شما هستند راضی به رضای امام زمان (عج) باشد که همان رضای خداست.

این مرجع تقلید همچنین، افضل آیات قرآن را آیه الکرسی عنوان کرد و افزود: در این آیه 4 اسم حی، قیوم، علی، عظیم جای گرفته است و بهره بردن از این آیه کمال درایت است.

وی بیان کرد: اگر بتوانید کاری کنید که در همه مدارس شروع و خاتمه دروس با دعا برای امام زمان (عج) انجام شود اکسیر اعظم خواهد شد.

آیت الله وحید خراسانی در پایان سفارش کرد: کاری کنید تا همه جوان ها با قرآن انس بگیرند هر روز قرآن بخوانند و برای امام زمان (عج) هم دعا کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ابتدای این دیدار در سخنانی با بیان اینکه اربعین سال گذشته 500 هزار نفر به عتبات مشرف شدند، گفت: سعی بر آن داریم که امسال 800 هزار نفر را به کربلا اعزام کنیم.

علی جنتی ادامه داد: امسال از 7 ماه قبل سازمان حج و زیارت و دستگاه های مشابه جلسات متعددی داشته اند و اقدامات خوبی صورت گرفته تا زائرین راحت تر عازم عتبات شوند.

وی از خدمت رسانی 150 دستگاه اتوبوس به مردم در عراق خبر داد و افزود: هلال احمر نیز آماده همکاری و خدمت رسانی به زائرین هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه در حوزه کتاب نیز کارهای خوبی انجام شده است، تصریح کرد: سعی بر آن داریم تا تمامی کتاب های دینی به بهترین وجه چاپ شود.

جنتی اضافه کرد: هیات 21 نفره از شخصیت های علمی و فرهنگی و مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به کار گرفته شده اند تا جلوی مشکلات را جهت صدور مجوز بگیریم.

وی در پایان تاکید کرد: دوست داریم کاری کنیم تا مجوز تمامی کتاب های دینی در استان قم صادر شود.