به گزارش خبرگزاری برنا از قم، همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی میلیون‌ها نفر از شیعیان با حضور در کربلای معلا عشق و ارادت خود را به خاندان حضرت رسول اکرم(ص) اعلام کرده و به عزاداری می‌پردازند.

این حرکت عظیم که در نوع خود به یک مانور عظیم شیعی تبدیل شده است، هر ساله پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و زائران حسینی با پای پیاده خود را به حرم مطهر حضرت امام حسین(ع) می‌رسانند.

امسال نیز این حرکت عظیم آغاز شده و میلیون‌ها شیعه از سراسر جهان خود را به کربلا رسانده تا در مراسم اربعین حسینی با شور بیشتری به ابراز ارادت به سرور و سالار شهیدان بپردازند.

هم‌زمان با شیعیان سراسر دنیا، مردم قم نیز در مسیر عشق به حرکت در آمده و با حضور در مرزها خود را به کربلای معلا می‌رسانند.

امسال شیعیان و به ویژه مردم قم پس از تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص شرکت پرشور در مراسم اربعین حسینی، با شور و شوق بیشتری اقدام به این حرکت کرده و با برپا کردن موکب حضرت معصومه(س) در کربلا از زائران استقبال می‌کنند.

مسئولیت اجرایی این موکب با حاج محمود پارچه‌باف و مسئولیت فرهنگی نیز با حاج‌رضا شمس از فعالان فرهنگی و مذهبی استان قم است و این موکب در ایام اربعین اقدام به فعالیت‌های فرهنگی و استقبال از زائران خواهند کرد.