به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادقی آرمان که پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سخن می گفت، اظهار داشت: کاروان نمادین حضرت معصومه(س) پنج شنبه 25 دی ماه در قم حرکت می‌کند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) افزود: این کاروان ساعت هشت و سی دقیقه از میدان معصومیه به سمت حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) حرکت می‌کند و خادمان و زائران و مجاوران بارگاه حضرت معصومه(س) آن را همراهی می‌کنند.

وی با تشریح دیگر برنامه‌های سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: برنامه‌های حرم از چهارشنبه شب، شب ورود حضرت معصومه(س) به قم آغاز می شود و تا پنج شنبه بعد از نماز مغرب و عشا که شام ورود کریمه اهل بیت(س) به قم است، ادامه پیدا می‌کند.

حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: سخنرانی حجج اسلام رفیعی، حجازی، ملکی و فرحزاد از برنامه‌های حرم در این ایام است و مداحان اهل بیت(ع)، بنی فاطمه، زنگی، اشعری و بختیاری نیز به مداحی و ذکر مناقب اهل بیت(ع) می‌پردازند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) تاکید کرد: برنامه‌های مختلفی برای زائران داخلی و خارجی تدارک دیده شده است که از جمله آنها سرکشی و تجلیل از خانواده مدافعان غیر ایرانی حرم حضرت معصومه(س) و افتتاح کتابخانه ویژه زائران غیر ایرانی است.

وی افزود: ویژه برنامه‌ای برای عقد زوج‌های جوان، جشن تکلیف ویژه دختران و برنامه ای برای پسران، از برنامه‌های بعدی حرم در ایام تولد تا وفات حضرت معصومه(س) است و 11 بهمن تجمع بزرگ دانش آموزی دختران در روز وفات حضرت در 11 بهمن برگزار می‌شود.

حجت الاسلام صادقی از برنامه ریزی آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) برای تقدیر از خادمان داخلی و بین المللی خبر داد و گفت: کانون‌های فرهنگی بین المللی از کشورهای آذربایجان، افغانستان، پاکستان، برزیل، ساحل عاج، ترکیه، هند، ماداگاسکار در برنامه‌های امسال حرم حضور می‌یابند و فعالیت‌های آنها درباره اهل بیت(ع) است و در گردهمایی چند روزه ای در قم شرکت می‌کنند که از دوم بهمن به مدت چهار روز در قم حضور دارند.