به گزارش خبرگزاری برنا از قم، قاسم بی‌غم‌زاده  در نشست اجرای طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از مصرف شیشه بیان کرد: ماده مخدر شیشه به صورت داخل بینی و خوراکی و داخل رگ و کشیدنی مصرف می‌شود و بلافاصله پس از مصرف به سرعت اعتیاد در فرد ایجاد می‌شود و مصرف کنندگان مجبور هستند هر روز مقدار مصرف را افزایش دهند.

وی افزود:مصرف این ماده مخدر می‌تواند کاهش اشتها برای روزها، افزایش شمار تنفس، افزایش فعالیت فیزیکی، افزایش دمای بدن و تحریک پذیری،بی‌خوابی،گیجی، لرزش و تشنج، اضطراب و بدبینی و خشونت را سبب شود که تشنج و افزایش بالای دمای بدن موجب مرگ مصرف کنندگان را به دنبال خواهد داشت.

کارشناس آسیب‌های اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قم ادامه داد: مصرف شیشه موجب صدمه عروق شده و شرایط را برای سکته مغزی و قلبی فراهم می‌کند.
وی یکی از عوارض روانی که مصرف ماده مخدر شیشه بر روی فرد ایجاد می‌کند را  بیماری روانی شبیه اسکیزوفرنی عنوان کرد و گفت: مصرف کننده این ماده مخدر  دچار توهمات بینایی، شنوایی، بدبینی و پرخاشگری می‌شود.

بی‌غم‌زاده اضافه کرد: شیشه مانند اکس، تاثیرات خطرناکی بر سلامتی انسان دارد که کاهش حافظه، پرخاشگری و تهاجم، رفتارهای جنون آمیز و آسیب‌های قلبی و مغزی از جمله عوارض مصرف آن است.

وی حالت‌هایی که فرد مصرف کننده به آن دچار می‌شود را هیجان‌زدگی، بی‌تابی، تکلم صحیح و تند، کاهش خواب و اشتها و افزایش فعالیت‌های فیزیکی ذکر کرد.

کارشناس آسیب‌های اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قم همچنین هیجانات جنسی را یکی از علل ترغیب کننده جوانان برای مصرف این مواد دانست و گفت: مصرف شیشه به مرور زمان، آثار مخربی بر قوا و عملکرد جنسی افراد مصرف کننده وارد می‌کند که انتقال بیماری‌های عفونی مثل هپاتیت و ایدز از جمله عوارض جبران ناپذیر مصرف شیشه است.

وی اضافه کرد: شیشه اثرات مخربی بر نواحی گوناگون مغز می‌گذارد که بروز پرخاشگری، احساس گیجی، ایجاد تشنج، بروز حالت‌های جنون آمیز و ابتلا به افسردگی شدید از جمله این آثار است.

بی‌غم‌زاده بروز اختلال در وضعیت خُلقی را از دیگر آثار مخاطره‌انگیز مصرف شیشه دانست و گفت: احساس بی حوصلگی، ایجاد توهم بینایی و ایجاد توهم شنوایی از دیگر عوارض مصرف ماده مخدر شیشه است.

وی با تاکید بر اینکه مصرف مصرف شیشه بر ساختار فیزیولوژیک مغز تاثیر شایانی دارد، افزود: تخریب برخی از نواحی یا بافت‌های مغز، بروز سکته مغزی از جمله آثار مخرب این ماده بر روی مغز است.

کارشناس ارشد آسیب‌های اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قم، اثرات مصرف شیشه بر روی قلب را مورد توجه قرار داد و گفت: بروز حمله قلبی، ابتلاء به سکته قلبی و ایجاد نارسایی‌های قلبی نیز از آثار مخرب مصرف شیشه بر روی قلب است.