به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سرهنگ مهدی قدمی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی اینکه فردی با فروش یک قطعه زمین از طریق مدارک جعلی از وی کلاهبرداری کرده بلافاصله تحقیقات جامع در این زمینه آغاز شد.

وی افزود: زمین مذکور متعلق به خانمی بوده که سردفتر یکی از دفترخانه‌های استان با انجام مانور متقلبانه خانمی دیگر را با شناسنامه جعلی معرفی و با همدستی دو تن دیگر اقدام به تنظیم وکالتنامه جعلی می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: در این معامله صوری دو همدست متهم اصلی نقش دلال را اجرا کرده و متهمان از شاکی با ارزش تقریبی حدود 3 میلیارد ریال کلاهبرداری کردند.

قدمی افزود: مأموران در ادامه برای تکمیل تحقیقات، توسط کارشناسان خط و امضاء اسناد و نمونه امضاء درج شده را مورد بررسی قرار دادند که جعلی بودن آن تایید شد.

وی در خصوص سوابق این متهمان اظهارکرد: سردفتر این دفترخانه به نام «م – و» دارای 4 فقره سابقه کیفری و دو متهم دیگر هر کدام 7 و 2 فقره سابقه کیفری داشتند که در سوابق آنها جعل اسناد ملکی و فروش مال غیر با وکالتنامه بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قم بیان کرد: اعضای این باند در تحقیقات تکمیلی با دیدن مستندات ارائه شده ضمن قبول اتهام، نهایتاً با قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.