به گزارش خبرگزاری برنا از قم و به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، حسین اخوان با اشاره به افزایش 30 درصدی استقبال نخبگان و صاحبان استعداد برتر از تسهیلات سفر معنوی حج عمره اظهار کرد: تسهیلات سفر حج عمره ویژه نخبگان و صاحبان استعداد برتر در راستای تحقق اهداف فرهنگی اسناد بالادستی در امور نخبگان و به منظور رشد معرفتی جامعه نخبگانی و ترویج آموزه‌های اسلامی در بین آنها ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی جامعه هدف از طریق وبگاه بنیاد ملی نخبگان، دفاتر بنیاد نخبگان استان‌ها، رایانامه و پیامک صورت گرفته است، گفت: در مجموع هزار و 319 نفر نخبه و استعداد برتر به منظور سفر به سرزمین وحی ثبت‌نام کرده‌اند.

عضو کارگروه فرهنگی بنیاد ملی نخبگان افزود: تعداد 914 نفر در گروه مجردی، 317 نفر متاهل دو نفری و 88 نفر متاهل همراه با فرزند تا کنون ثبت‌نام کرده‌اند که پس از تایید افتخار از سوی معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، مجاز به ثبت‌نام در مرحله نهایی خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه افراد بر اساس سال کسب افتخار و زمان ثبت‌نام اولویت‌بندی خواهند شد، ادامه داد: اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور که مشمول جایزه علامه طباطبایی(ره) هستند می‌توانند به همراه همسر با اولویت به این سفر معنوی مشرف شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم خاطرنشان کرد: مدیران و روحانیان کاروان‌ها از میان بهترین‌ها انتخاب شده‌اند تا علاوه بر برنامه‌های عمومی کاروان فعالیت‌های فرهنگی ویژه‌­ای را برنامه‌ریزی کنند.

وی به دستور ریاست بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و افزود: 70 درصد هزینه سفر عمره برای شاغلان و 80 درصد هزینه برای دانشجویان توسط بنیاد ملی نخبگان پرداخت خواهد شد.

اخوان با بیان اینکه در مجموع تعداد 356 نفر به حج عمره مشرف خواهند شد، گفت: تعداد 235 نفر در قالب دو کاروان متاهلی و 121 نفر در کاروان مجردی به حج عمره اعزام خواهند شد.

وی به افراد مجاز برای ثبت‌نام نهایی اشاره کرد و گفت: به این افراد اطلاع‌رسانی می‌شود تا پس از مراجعه به وبگاه labbayk.com کاربرگ نهایی را تکمیل و اقدام به افتتاح حساب در شعب منتخب بانک تجارت کرده و مدارک ثبت‌نام خود را با ارائه به ستاد حج عمره نخبگان نهایی کنند.