به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در تجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم كه در مدرسه فیضیه برگزار شد طی سخنانی با محكوم كردن جنایات صورت گرفته در توهین به پیامبر(ص) گفت: دشمنان همواره به دنبال توطئه‌چینی بر علیه اسلام بوده‌اند و همواره دست به این كارها می‌زنند.

وی گفت: این توهین‌ها از صدر اسلام بوده است و اسلام را مورد جسارت قرار دادند و امروز نیز با پوشش آزادی بیان به عرصه آمده و با اقدامات منافقانه خود به اسلام و پیامبر(ص) توهین می‌كنند.

امام جمعه قم گفت: دشمن همواره به دنبال توطئه بر علیه اسلام بوده است و در این راستا نیز كوتاهی نكرده است، اما باید بدانند كه هیچ گاه موفق نشده و نمی‌توانند نور خداوند را خاموش كنند.

آیت‌الله سعیدی بیان داشت: آنها نمی‌خواهند اسلام پیشرفت كند و از پیشرفت اسلام هراس دارند زیرا اسلام مخالف چپاولگری استكبار است، حتی در جریان مذاكرات ایران نیز شاهد هستیم كه دنیای غرب به دلیل اینكه نمی خواهد نظام اسلامی پیشرفت كند، مخالفت می‌كند.

وی با بیان اینكه دشمنان به دنبال اسلام هراسی هستند گفت: این سناریویی غربی‌هاست كه در محورهای مختلف در حال اجرا است و از سوی دیگر در تلاش هستند تا در میان شیعه و سنی اختلاف اندازی كنند.

امام جمعه قم گفت: آنها با حوادث گسترده از جمله 11 سپتامبر می‌خواهند چهره اسلام را خشن جلوه دهند و با تشكیل گروه‌های تندرو مانند داعش كمر بر قتل مسلمانان بسته‌اند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به تاسیس شبكه‌های افراطی گفت: راه‌اندازی این شبكه‌های ماهواره‌ای دیگر محور فعالیت بر علیه اسلام است كه می‌كوشند شیعه و سنی را به جان هم بیندازند.

وی بیان داشت: حوزویان باید در چنین شرایطی دلسوزانه به عرصه بیایند، تا چهره رحمانیت اسلام را مطرح كنند و با تبلیغات گسترده جلوی تبلیغات منفی دشمن را بگیرند.

آیت‌الله سعیدی گفت: باید در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی وارد عرصه شده و همانند شعار سال كه مقام معظم رهبری فرمودند تلاش جدی داشته باشیم.

امام جمعه قم با بیان اینكه دستگاه دیپلماسی ما باید قوی‌تر در این عرصه وارد شود گفت: باید نسبت به این توهین‌ها اعتراض شود تا دنیا بداند مسلمانان با هم متحد بوده و در برابر توهین‌ها ایستادگی می‌كند.

وی ادامه داد: روحانیت همواره پرشور بوده و زنده و بالنده است و این حضور پرشور روحانیت موجب خشم دشمنان می‌شود.

آیت‌الله سعیدی گفت: حوزویان با این تجمع نشان دادند که حوزه با تاسی از ابراهیم بت شکن و پیامبر و اهل بیت(ع) در برابر کفر ایستادگی می‌كند.