به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، به بیان زندگی پیامبر اکرم‌(ص) پرداخت.

وی با اشاره به گذشت بیش از 1400 سال از ظهور دین اسلام گفت: اگر چه پیامبر اعظم امروز در بین مسلمین نیست، اما ایشان با پایه گذاری شریعت الهی، دین اسلام را برای بیش از یک میلیارد مسلمان به یادگار گذاشتند.

استاندار قم زندگی پر فراز و نشیب و مشقت‌های بسیار پیامبر اعظم برای ترویج دین اسلام را مورد توجه قرار داد و افزود: تاریخ زندگی پیامبر به زعم همه مورخین، منشاء تحولات چشمگیر در جهان بوده است.

وی با بیان اینکه امروز همه ما مفتخر به تشرف به دین اسلام و پیروی از پیامبر اعظم(ص) هستیم تصریح کرد: امام خمینی(ره) نیز با تمسک به سنت و روش این بزرگ مرد تاریخ، مردم را به سرنگونی رژیم شاهنشاهی دعوت نمود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به شکل گیری انقلاب اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب و پشتیبانی مردم افزود: ایشان پس از سقوط رژیم پهلوی، حکومت اسلامی بر اساس رای مردم را پایه گذاری نمود.

وی اضافه کرد: امروز مردم در همه تصمیم گیری‌های خرد و کلان کشور دخیل هستند و آینده یشان را خودشان رقم می‌زنند.

حجت الاسلام صالحی منش در ادامه با اشاره به انتخاب حضرت آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی توسط مجلس خبرگان رهبری پس از رحلت امام بزرگوار، افزود: ایشان با‌‌ همان روحیه انقلابی و با اقتدار راه امام خمینی(ره) را ادامه داده و در مسیر اعتلای جامعه اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی با روحیه خستگی ناپذیرشان در راه توسعه کشور خود گام بر می‌دارند، حضور چشمگیر مردم در انتخابات سال 92 را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مردم با رای حداکثری خود به دولت تدبیر و امید رای دادند.

استاندار قم اتحاد بین دولت، مراجع عظام و مردم را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: هیئت دولت و مسئولین کشور خود را موظف به اجرای رهنمودهای آیات عظام و گام برداشتن در راه تعالی مردم می‌دانند.

وی انتقادپذیری را از ویژگی‌های بارز دولتمردان دانست و ضمن تاکید بر نقد مشفقانه و سازنده، تخریب دولتمردان را بسان سوراخ کردن کشتی انقلاب دانست و گفت: انتظار داریم منتقدین دولت از این کار که موجب تضعیف نظام اسلامی می‌شود، پرهیز کنند.

حجت الاسلام صالحی منش با بیان اینکه مقام معظم رهبری سکان دار و راهبر کشتی انقلاب است، افزود: در سیاست‌های داخلی و خارجی مطیع فرامین معظم له و خدمتگذار مردم هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اذعان بر اراده مسئولان برای خدمت صادقانه به مردم اظهار کرد: امروز مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، مسئولان و مردم قم همه در یک جبهه برای پیشبرد اهداف نظام در استان در تلاش هستند.

استاندار قم ارتقاء شخص‌های امنیتی در استان را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز با وجود برخی مشکلات، شاهد احساس امنیت در بین مردم قم هستیم.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه عملکرد طرح تحول سلامت در استان قم قابل قبول بوده است تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با توسعه دولت الکترونیک زمینه ساز کاهش پیچ و خم‌های اداری و افزایش رضایت مردم باشیم.

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به مراحل نهایی اجرای طرح آبرسانی به قم افزود: انتقال آب به قم موجب ایجاد مشکلاتی برای شهرهای دیگر از جمله اصفهان شده است که امیدواریم مردم قم با صرفه جویی و کشاورزان با تغییر الگوی کشت مسئولان را در گذر از شرایط کم آبی کمک کنند.