به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور در این مراسم طی سخنانی با تبریك سالروز ولادت حضرت زینب(س)، روز پرستار و هفته سلامت اظهار داشت: مقوله سلامت و تندرستی از جمله موضوعاتی است كه در دین مبین اسلام مورد توجه ویژه قرار گرفته و در آیات و روایات متعدد، اهمیت سلامت و لزوم توجه به بهداشت در ابعاد گوناگون فردی و اجتماعی تاكید شده است.

استاندار قم با اشاره به این سخن پیامبر اكرم (ص) كه سلامتی و عمر از جمله نعمت هایی هستند كه مردم قدر آن را كمتر می دانند، خاطرنشان كرد: باید قدر نعمت تندرستی و سلامتی را پیش از ابتلا به بیماری و از دست دادن نعمت سلامتی دانست.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور با اشاره به نقش آموزش و پیشگیری در حوزه سلامت تصریح كرد: رویكرد و راهبرد برنامه ها و سیاست های این حوزه باید مبتنی بر پیشگیری و آموزش باشد.

وی با تاكید بر لزوم مشاركت جدی مردم و دستگاه ها در پیشبرد اهداف و سیاست های حوزه سلامت افزود: مقوله سلامت یك مساله فرابخشی بوده و باید همه مردم و دستگاه ها  به ویژه رسانه های ارتباط جمعی  اهتمام جدی و لازم را  در خصوص اطلاع رسانی، آموزش و ترویج ضرورت های بهداشت و درمان و فرهنگ سازی در این زمینه داشته باشند.

لازم به توضیح است در حاشیه این مراسم از فعالان و حامیان عرصه سلامت استان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.