به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ماجرای دعوت پادشاه اردن به ایران گفت: این موضوع بسیار عجیب است و پادشاه اردن چه تفاوتی با دیكتاتورهایی همچون عربستان و لیبی دارد.

وی تصریح كرد: پادشاه اردن كسی است كه با انقلاب اسلامی و با اسلام مشكل داشته و مخالف آن است.

این مرجع تقلید ابراز داشت: با همه این تعابیر دعوت ایشان به ایران برای ما بسیار عجیب است.

آیت‌الله نوری‌همدانی خطاب به دعوت‌كنندگان از پادشاه اردن تاكید كرد: دعوت کنندگان از پادشاه اردن باید بدانند که پدر پادشاه اردن، کسی است که در زمان هشت سال جنگ ایران و عراق بیشترین کمک را به صدام کرد و از سوی دیگر مادرش هم یک انگلیسی است.

وی ادامه داد: مسوولان بدانند كه در نظام اسلامی و جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌كنند كه در راس آن فقیهی وارسته همچون رهبر فرزانه انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای حضور دارند.

این مرجع تقلید در ادامه به وضعیت حجاب در كشور اشاره كرد و گفت: شكایت‌های بسیاری در خصوص حجاب از شهرهای مختلف به بنده ارائه می‌شود كه باید توجه داشت و پرسید كه بد حجابی که ترویج آن به این صورت وجود دارد؛ کدام یک از نهاد در قبال آن مسوولیت دارند؟

آیت‌الله نوری‌همدانی اضافه کرد: وزارت ارشاد؛ یعنی راهنمایی کردن جامعه که این کار از نظر اجر معنوی نیز بسیار ارزش بالایی دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به وظایف و رسالت معاون مطبوعاتی ارشاد گفت: این رسالت و وظیفه بسیار مهم است و باید برمطبوعات نظارت داشته باشید تا رشد و ارتقای كیفی داشته باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به معارف دین و قلم‌زدن در این خصوص تصریح كرد: شناخت دین مبین اسلام كار آسانی نیست و مطالعات شما در این حوزه باید در سطح بسیار بالایی باشد تا بتوانید از معارف اهل بیت(ع) استفاده به مردم و دنیا منعكس كنید.

وی تاكید كرد: مسایل و مطالب اسلامی را با قلم شیوا و رسا در مطبوعات بیان كنید و از كسانی كه عمق دین را درك می كنند، استفاده كنید.

این مرجع تقلید ضمن تاكید بر ارتقا سطح كیفی مطبوعات بیان داشت: در مطبوعات و رسانه ها، كمیت ملاك نیست، بلكه كیفیت مهم است و باید سعی كنید محتواهای استخراج شده از قرآن و نهج البلاغه را به رسانه ها بدهید.