به گزارش خبرنگار برنا از قم، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به فرا رسیدن شهادت حضرت زهرا (س) گفت: شناخت مقام والای ایشان مبتنی بر درک و تشرف در مقام لیله القدر است.
 
وی ابراز داشت: پیامبر (ص) در شأن ایشان فرمودند فاطمه دخترم، بهترین زن عالم و پاره تن من و نور چشم من است و حوریه ای است که مانند انسان درآمده و به راز و نیاز با خداوند می پردازد.

امام جمعه قم تأکید کرد: باید در این ایام ویژگی های دخت مکرم پیامبر (ص) را بیان کرده زیرا ایشان بهترین الگو برای مردان و زنان است.

آیت الله سعیدی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال 90 به نام سال جهاد اقتصادی از سوی رهبر فرزانه انقلاب بیان داشت: دلیل این نامگذاری این است که در دهه پیشرفت و عدالت بوده و باید برای رسیدن به عدالت کار جهادی انجام شود.

وی ادامه داد: دشمن در کمین است که طرح های اقتصادی را نابود کند و باید هوشیار باشیم و یکی از دلایل نامگذاری امسال نیز همین امر است.

وی ضمن تأکید بر توجه به منویات رهبر فرزانه انقلاب گفت: ما از نظر اقتصادی می توانیم جهش پیدا کنیم و این جهش باید همراه با جهاد باشد.

امام جمعه قم با طرح این سوال که هدف ایشان از تحقق این جهاد چیست؟ گفت: احساس قدرت اسلام در حوزه اقتصادی یکی از این اهداف است که ثابت می کند اسلام می تواند مشکلات اقتصادی را نیز حل کرده و همچنین فاصله طبقاتی را کم و به 8 درصد اقتصادی در همه زمینه ها برسد.

آیت الله سعیدی اضافه کرد: جهاد اقتصادی الزاماتی دارد و باید همه مسوولان برای تحقق آن مشارکت کنند و با یک روحیه بسیجی و جهادی در این راستا قدم بردارند که نقش علما، اندیشمندان و رسانه ها در این زمینه موثر است.

وی تأکید کرد: اقتصاد در اسلام یک امر جدا نیست و وحدت و همدلی مسوولان با یکدیگر و مردم در این راستا باید محقق شود و نباید اجازه داد مسایل اصلی و فرعی جابه جا شوند که اگر این صورت گیرد یک خیانت است.

آیت الله سعیدی با اشاره به تولیدات داخلی خطاب به تولید کنندگان گفت: مردم تولیدات داخلی را مطرح می کنند اما باید شما نیز در کیفیت خود ارتقاء حاصل کرده و به نوعی فضای رقابتی را حتی با دیگر کشورها به وجود آورید.

امام جمعه قم گفت: لازمه جهاد اقتصادی حتماً ریاضت اقتصادی نیست و استفاده صحیح می تواند جهاد اقتصادی را محقق کند همانگونه که مردم در طرح هدفمند کردن یارانه ها نشان دادند همراه با مسوولان می توانند از اسراف جلوگیری کنند در این راستا نیز می توانند کمکی برای دولت باشند. 

آیت الله سعیدی در ادامه به روز ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: به لطف خداوند با پیروزی انقلاب اسلامی ارتش ایران متحول شد و افتخارش هم این است که از دامن مردم برخواسته و روز به روز نیز مجهزتر می شود.

وی ادامه داد: ملت به این ارتش افتخار می کنند و ارتش نیز که در زمان طاغوت به دیکتاتورها کمک می کرد امروز برخواسته از ملت است و به ملت کمک می کند.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع جهان اسلام همچنین گفت: امروز در منطقه شاهد حرکت های بی سابقه ای هستیم و آمریکا، اسرائیل و همچنین سعودی ها با توپ و تانک و موشک به جان مردم افتاده و در این میان از همه معصوم تر مردم بحرین هستند که تنها خواسته آنها حق قانونی خود و داشتن حق رأی  است.

وی ابراز داشت: متأسفانه در بحرین به تخریب مساجد و حسینیه ها پرداخته و همچنین قرآن را آتش می زنند و ناجوانمردانه اعلام می کنند این جنگ شیعه و سنی است.

آیت الله سعیدی تأکید کرد: امروز آل سعود، آل خلیفه و علی عبدالله صالح مزدوران آمریکا و انگلیسند.

امام جمعه قم گفت: ما به حکم وظیفه انسانی و اسلامی خود از مظلومان جهان دفاع می کنیم و قاطعانه از آنها حمایت خواهیم کرد.

وی خطاب به دیکتاتورهای جنایتکار گفت: به این ها نیز اعلام می کنیم از سرنوشت مزدورانی چون صدام، حسنی مبارک و دیگر مزدوران درس بگیرند و به یاد داشته باشند روزی که طناب دار بر گردن صدام آویخته شد آمریکا هیچ حمایتی از او نکرد و شما نیز مطمئن باشید روزی طناب دار بر گردنتان خواهد بود و آن روز نزدیک است.