به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دبیر دومین همایش تجلیل از پیر غلامان حسینی اظهار داشت: در راستای احیا شعائر حسینی، الگوگیری جوانان و احترام به پیر غلامان و خدمت‌گذاران مکتب اهل بیت‌(ع) این همایش برگزار می‌شود.
 
سید مجتبی رضوی افزود: اولین همایش تجلیل از پیر غلامان، مداحان و سخنرانان و خیرین مکتب اهل بیت‌(ع) سال گذشته در استان قم برگزار و در همین راستا 33 نفر تجلیل شدند.
 
دبیر دومین همایش تجلیل از پیر غلامان حسینی با اشاره به برخی مشکلات همایش اول تصریح کرد: یکی از این مشکلات در دست نبودن آمار دقیق از پیر غلامان حسینی بود که در همین راستا در سال جاری با تحقیقات فراوانی که انجام شد بالغ بر 313 نفر در این زمینه شناسایی و بعد از بررسی‌های کمیته داوران 27 نفر از این افراد شرایط لازم را کسب و دراین همایش از آنان تجلیل خواهد شد.

رضوی با اشاره به این که این امر به طور وسیع برای اولین بار است که در کشور انجام می‌شود، گفت: هر چند کار کردن در این زمینه بسیار سخت است، اما با توجه به گستردگی کار، در نظر داریم تا در آینده نزدیک یک همایش ملی و کشوری در این زمینه برگزار کنیم.

وی، زمان برگزاری این همایش را هیجدهم دی ماه سال جاری اعلام کرد و ابراز داشت: در این همایش، پس از مداحی یکی از پیش کسوتان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر باقری به ایراد سخن پرداخته و در پایان از پیر غلامان حسینی تجلیل خواهد شد.
 
دبیر دومین همایش تجلیل از پیر غلامان حسینی تصریح کرد: هم چنین در تلاش هستیم که در این همایش پیام یکی از مراجع قرائت شود.
 
خاطرنشان می‌شود: دومین همایش تجلیل از پیر غلامان حسینی به همت مجمع عاشقان حضرت محسن بعد از نماز ظهر و عصر روز هیجدهم دی ماه در هتل المپیک قم برگزار خواهد شد.