به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام محمد حسین موسی‌پور با اشاره به عزم جدی دولت برای حل مشکل مسکن گفت: در حالی که افزایش سرسام آور قیمت‌های مسکن، که بعضا در طول سال چندین نوبت اتفاق می‌افتاد، خانه دار شدن را برای بسیاری از اقشار جامعه به رویایی دست نیافتنی تبدیل کرده بود، بحمدالله با شروع پروژه ابتکاری و انقلابی مسکن مهر ما شاهد حل این مشکل هستیم.

وی افزود: به یمن این طرح، امروز هر خانواده فاقد مسکن قادر است با کمترین آورده و در کوتاه ترین زمان، مسکنی ایمن و مطمئن برای خود فراهم نماید.

استاندار قم با اشاره به مجموع پروژه‌های مسکن مهر در قم تصریح کرد: مسکن مهر استان قم شامل 40 هزار واحد مسکن است که از این تعداد، 35 هزار واحد آن شهری و 5 هزار واحد آن روستایی است.

حجت الاسلام موسی‌پور با بیان این که تاکنون بیش از 7 هزار واحد مسکن مهر در استان تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است خاطرنشان کرد: بیش از 3 هزار و 700 واحد هم در شرف واگذاری بوده و بزودی به متقاضیان واگذار خواهد شد.

وی از واگذاری 11 هزار واحد مسکن مهر استان تا پایان نیمه اول امسال خبر داد و افزود: ساخت بقیه واحدهای مسکن مهر استان تا سقف 40 هزار واحد، تا پایان نیمه اول سال 91 تکمیل و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

استاندار قم ادامه داد: همزمان با افتتاح پروژه‌ها، تاسیسات زیربنایی مورد نیاز آن‌ها مثل آب و فاضلاب، برق،  گاز و تلفن نیز در حال ایجاد بوده و واحدها در حین واگذاری از این امکانات برخوردار خواهند بود.

حجت الاسلام موسی‌پور با قدردانی از تلاش دست اندرکاران مسکن مهر استان تصریح کرد: پروژه مسکن مهر استان با همت و تلاش و جدیت دستگاه های مسؤل از پیشرفت و شتاب خوبی برخوردار بوده و به سرعت در حال انجام است.

وی با اشاره به آثار و دستاوردهای مثبت طرح در استان گفت: با وجود  این که استان قم یک استان مهاجر پذیری است و به طور طبیعی باید شاهد افزایش قیمت مسکن باشیم، اما خوشبختانه با شروع پروژه مسکن مهر در استان،  ثبات قیمت در این بخش را شاهد هستیم و قطعاً با واگذاری بقیه واحدهای در حال احداث، این ثبات قیمت استمرار خواهد یافت.