به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور در جلسه كارگروه امور زیربنایی استان كه عصر امروز با حضور مهندس نیكزاد سرپرست وزارت راه و معاونین این وزارتخانه تشكیل شد طی سخنانی اظهار داشت: در سفر دوم هیات دولت ، سفر مقام معظم رهبری، كارگروه توسعه و عمران و توافقات صورت گرفته در استانه دور سوم سفر دولت، مصوبات خوبی در بخش راه و مسكن استان به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به عناوین پروژه های مصوب بخش راه استان گفت: اجرای قطار سریع الیسر قم تهران،تكمیل و اتمام محور قم-آوه،چهار خطه كردن محور قدیم قم- تهران،ارتقاء راه دسترسی ایستگاه محمدیه، اتصال محور قم-گرمسار به بلوارعماریاسر و تسریع در اجرای كنار گذر جنوب شرقی و تكمیل مطالعات  و اجرای كنار گذر شمال غربی شهر قم از جمله این پروژه ها می باشد.

وی افزود: ارتقای سطح نگهداری راههای شریانی ملی استان قم بر اساس اهمیت راهها و ترافیك عبوری ، مطالعه و احداث پل روگذر راه‌آهن با جاده روستای تاج‌خاتون از محلّ اعتبارات رفع نقاط حادثه‌خیز تا پایان سال 90 از دیگر تعهدات وزارت راه در استان قم محسوب می شود.

استاندار قم در تشریح نتایج جلسه كارگروه امور زیربنایی استان اظهار داشت: در خصوص احداث قطار سریع السیر قم- تهران مقرر شد موضوع به صورت ویژه از طریق مسولان وزارت راه پیگیری و گزارش نهایی اقدامات ظرف حداكثر یك ماه آینده به استان ارائه شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور گفت: در خصوص محور قم-آوه كه عملیات اجرایی آن امروز با حضور جناب آقای نیكزاد آغاز گردید مقرر گردید كه 13 كیلومتر اصلی محور تا پایان امسال به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی به سایر توافقات حاصل شده در نشست كارگروه زیربنایی استان اشاره و تصریح كرد: تامین اعتبار مورد نیاز آسفالت 13 كیلومتر محور قدیم قم- تهران از سوی منابع ملی،انجام مطالعات فاز های 1 و 2 همراه با اخذ مجوز كمیسیون ماده 32 كنارگذار شمال غربی شهر قم ظرف حداكثر شش ماه وتشكیل جلسه با مسولان راه آهن كشور در خصوص تعیین تكلیف پروژه پل میثم  و ارتقاء ایستگاه محمدیه از دیگر توافقات این نشست بود.

استاندار قم با تاكید بر لزوم تسریع در عملیاتی شدن این مصوبات خاطرنشان كرد: وزارت راه باید به تعهدات خود در این زمینه عمل نماید.

در این جلسه نیكزاد سرپرست وزارت راه نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت محوری پروژه های حمل و نقل  ومسكن در عمران و آبادانی ، بر لزوم سرعت در پیگیری و ایجاد زمینه های تحقق و اجرایی شدن مصوبات و تعهدات حوزه راه و مسكن استان تاكید كرد.