به گزارش خبرگزاری برنا از قم سردار مهدی توکلی امروز در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آدم ربایی اخیر در قم تصریح کرد: فردی در 15 خرداد ماه توسط آدم رباها از کارخانه خود دزدیده و به اطراف ساوه منتقل می شود و در ازای آزادی آن 120 میلیون تومان طلب می کند.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: پس از آگاهی ماموران پلیس، کمتر از 24 ساعت آدم رباها دستگیر و فرد مورد نظر آزاد می شود.

وی افزود: طی دو ماه گذشته 4 قتل در قم صورت گرفته که تمامی قاتلان دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده اند.

توکلی در ادامه از راه اندازی سامانه پیام کوتاه پلیس قم خبر داد و گفت: شماره 1000251110 سامانه ای که همشهریان می توانند جرائم را به آن پیامک کننده و شخص بنده نیز این پیامک ها را خواهم خواهند.

فرمانده انتظامی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جمع آوری قلیان ها از سطح شهر گفت: طبق قانون استفاده از مواد دخانی در اماکن عمومی ممنوع است و نیروی انتظامی نیز موظف شد با متخلفان برخورد کند.

وی گفت: طرح ارتقا امنیت اجتماعی در استان قم از ابتدای این ماه آغاز شده که اثرات بسیار خوبی را به همراه داشته است.

وی تصریح کرد: در این طرح محلات پاکسازی شده و پلیس در این طرح با تمامی جرائم مبارزه خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان قم بیان داشت: با اجرای این طرح در محلات استان قم چادرهایی نصب شده و مردم اگر مشکل امنیتی در آن محل دارند با ماموران در میان گذاشته و در کمترین زمان ممکن آن جرم پاکسازی خواهد شد.

توکلی ابراز داشت: در طی این مدت 24 درصد سرقت های مهم و 18 درصد سرقت های خرد کاهش یافته و در مجموع جرائم استان 21 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: 178 نفر مربوط به مواد مخدر نیز دستگیر شده و 940 دستگاه گیرنده ماهواره نیز جمع آوری شده است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: در طی دو هفته از اجرای این طرح 2 هزار قلیان جمع آوری شد و 20 نفر از ارازل و اوباش نیز دستگیر شدند.

توکلی همچنین در خصوص طرح عفاف و حجاب گفت: این طرح در قم هیچ گاه تعطیلی ندارد و ما همواره به آن پایبند بوده و معتقدیم باید حجاب در قم به صورت اصولی رعایت شود.