به گزارش خبرگزاری برنا از قم، متن اطلاعیه مرکز مدیریت حوزه که آن را مرکز خبر حوزه منتشر کرد به شرح ذیل است:
حوزه‌های علمیه شیعی در طول تاریخ 12 قرن غیبت کبری همواره مروج اندیشه‌های آل‌الله و اهل‌بیت‌(ع) بوده‌اند و با آفرینش شخصیت‌های عظیم و کم‌نظیر بر نشاط علمی و تحقیقاتی و جایگاه رفیع شیعه افزوده‌اند.

عزت و رفعت حوزه‌های علمیه مرهون تلاش فقهای نامدار، عالمان فاضل، متقی و فرزانه است و اعتلا و عظمت و پیشرفت کنونی آن ارمغان تلاش موثرترین افراد با اخلاص و متقی،  و معتبرترین افکار صالح و سالم، که از مصادیق اعلای آن مراجع عظام تقلید می‌باشد.

نقش بی‌بدیل مراجع عظام تقلید در هدایت و تربیت طلاب فاضل و فرزانه و حفظ کرامت و شئون حوزه‌های علمیه به باور و اذعان حوزویان ارجمند، غیر قابل انکار بوده و تعیین کننده است.

مجموعه مدیریت حوزه‌های علمیه همچون سایر افراد جامعه فرهیخته حوزه، خود را تابع نظرات خیرخواهانه و توصیه‌های پدرانه آن بزرگواران دانسته و می‌داند و همواره این مطلب مورد توصیه و تاکید مقام‌معظم‌رهبری بوده و می‌باشد.

در قضایای اخیر نیز در مورد معاونت آموزش حوزه، به اطلاع حوزویان ارجمند می‌رساند: بر خلاف آنچه که بر اثر تبلیغات سوء برخی افراد و سایت‌های خبری شایع شده است، قبول استعفای معاون آموزش حوزه تحت هیچ‌گونه فشاری نبوده و حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عباسی بر اثر مشکلاتی که پیش آمده بود، به صلاحدید خود اقدام به کناره‌گیری نمودند.

فلذا موضوع استعفای ایشان پس از موافقت و قبول مدیر حوزه‌های علمیه پایان یافته تلقی می‌شود.
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه