به گزارش خبرگزاری برنا از قم و به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد نورموسوی اظهار داشت: در سالروز رحلت آیت­الله العظمی فاضل لنکرانی‌(ره) از تمبر یادبود و چهارجلد کتاب الطهاره ایشان رونمایی می‌شود.

وی به تشریح کتاب الطهاره پرداخت و خاطرنشان ساخت: این کتاب گسترده­ترین و مهم­ترین اثر حضرت آیت­الله فاضل لنکرانی(ره) است که شرح مبسوط تحریرالوسیله امام خمینی(ره) می­باشد و با نام «کتاب الطهارة» از موسوعه عظیم 27 جلدی فقهی تفصیل­الشریعه فی شرح تحریرالوسیله به چاپ رسیده است. این کتاب به زبان عربی است و تا به حال در کشور لبنان نیز به چاپ رسیده است.

مدیركل روابط عمومی و بین‌الملل مركز تخصصی فقهی ائمه اطهار(ع) اذعان داشت: کتاب تحریرالوسیله امام خمینی(ره) در زمان تبعید ایشان به ترکیه نوشته شد و کتاب شرحی بر تحریرالوسیله را نیز حضرت آیت­الله فاضل لنکرانی در زمان تبعید به یزد آغاز کردند و نوشتند.

رئیس ستاد برگزاری مراسم ارتحال حضرت آیت­الله فاضل لنکرانی(ره) با اشاره به این­که کتاب الطهاره به سبک فقه جواهری است، گفت: در این کتاب نوآوری وجود دارد که از مقبولیت ویژه­ای برخوردار و مورد توجه مراجع عظام تقلید قرار گرفته است. این کتاب علاوه بر مرجع و منبع بودن؛ مورد استفاده اساتید و طلاب اهل سنت در سراسر دنیا نیز قرار گرفته است.

حجت­الاسلام والمسلمین نورموسوی ادامه داد: تألیف کتاب الطهاره، تسلط آیت­الله فاضل لنکرانی را در فقه نشان می­دهد، جامعیت ایشان به مکتب فقهی قم و نجف نیز از دیگر شاخصه­های این کتاب است و از دلائل اقبال به این کتاب در سراسر دنیا جامعیت مکتب فقهی قم و نجف در آن است.

وی تعداد کتاب­های به چاپ­رسیده حضرت آیت­الله فاضل لنکرانی در زمان حیات ایشان را 27 جلد عنوان کرد و یادآور شد: قسمت عظیمی از بحث بیع و خیارات ایشان به پایان رسیده و قرار بر این شد که قسمت پایانی این بحث توسط حجت­الاسلام والمسلمین محمدجواد فاضل لنکرانی که درخواست خود آیت­الله العظمی فاضل لنکرانی بود، به پایان برسد و مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

مدیركل روابط عمومی و بین‌الملل مركز تخصصی فقهی ائمه اطهار(ع) در ادامه به توضیحاتی در رابطه با تمبر یادبود آیت­الله العظمی فاضل لنکرانی پرداخت و اظهار داشت: این تمبر یادبود توسط وزارت ارتباطات و فن­آوری و اطلاعات اقدام و طراحی تمبر، کار مشترک بین قم و کارشناسان این وزارت بوده است که به دلیل تجلیل از مقام علمی و شخصیتی این مرجع تقلید و توجه مردم به جایگاه علم و عالم این حرکت آغاز شد.

رئیس ستاد برگزاری مراسم ارتحال آیت­الله فاضل لنکرانی با بیان این­که مدت زمان به چاپ­رسیدن این تمبریادبود پنج ماه بوده است، خاطرنشان ساخت: این تمبر یادبود بین­المللی در دور اول 250000 قطعه به چاپ رسید و قرار است در سالروز ارتحال این مرجع تقلید رونمایی شود.

حجت­الاسلام والمسلمین نورموسوی در پایان تصریح کرد: این مراسم، کار مشترک بین وزارت ارتباطات و فن­آوری اطلاعات و مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) است که در مرکز فقهی ائمه اطهار‌(ع) 24 خرداد ماه جاری برگزار خواهد شد.