به گزارش خبرگزاری برنا از قم، لوح فشرده «جامع الاحادیث 3»، حاوی متن کامل 393 عنوان کتاب در 963 جلد از منابع روایی شیعه به همراه ترجمه و شرح می باشد که به سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی عرضه شده است.

این لوح فشرده نسخه تکمیل شده جامع الاحادیث 5/2 می باشد و در نسخه پیشین کاربران و محققان با 187عنوان کتاب در قالب 442 جلد کتاب و از امکانات محدودتری  برخوردار بودند که در نسخه جدید سعی شده است علاوه بر تنوع ابزار پژوهشی به منابع و غنای آن افزوده گردد.

ادعیه و زیارات، اخلاق، تاریخ، تفسیر، جوامع حدیثی، فقه، فضایل، کلام و رجال همراه با مشاهده ترجمه ها و شروح در کنار متن کتاب اصلی از جمله مطالب این نرم افزار مذهبی است.

جستجو از طریق ریشه کلمات، جستجوی ساده و پیشرفته در متون برنامه ، ساده سازی محیط جستجو(ارائه جستجوی همزمان ترکیبی، الگو و ریشه)، دسترسی به تفسیر آیات در دامنه احادیث عرضه شده از قابلیت های پژوهشی این لوح است.

ارائه اطلاعاتی ارزشمند درباره کتب، مولفان و نسخه شناسی متون برنامه را از دیگر بخش های این لوح است.

کاربران می توانند ذخیره دامنه های تعریف شده از سوی خود را در سه محیط «نمایش»، «جستجو» و «آیات در کتب»، همچنین متن کامل 10 دوره لغت نامه عربی و فارسی در 62 جلد با قابلیت جستجو را در این لوح فشرده در دسترس داشته باشند.