به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید رسول موسوی‌نژادیان تاکید کرد: امسال هیچ دکور و محتوایی قدیمی در نمایشگاه ارائه نشده است، بلکه تمامی غرفه‌ها از لحاظ فرمی و محتوایی جدید و خلاقانه است.

وی در ادامه به برپایی غرفه‌ای از سوی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم اشاره کرد که قبل و بعد از ظهور را به صورت تجسمی تصویرسازی کرده و دوره قبل از ظهور را با عنوان ظهور دجال و پس از ظهور را با نام مهر امام در این غرفه معرفی کرده است.

وی با توجه به اهمیت و ضرورت پرداختن به این موضوعات و تشریح اهداف شوم فرقه‌های انحرافی و نحله‌های دروغین در زمینه مهدویت برای نوجوانان و جوانان افزود: در نمایشگاه طلیعه ظهور غرفه‌هایی به ارائه اطلاعاتی در خصوص فرقه‌های انحرافی، مدعیان دروغین، شیطان پرستی و نشانه‌های ظهور پرداخته‌اند.

موسوی نژادیان ادامه داد: در این غرفه‌ها مسائل تخصصی مهدوت در دوره قبل و بعد از ظهور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ولایت فقیه، بخش کودک و نوجوان، پاسخگویی به شبهات مهدویت و پرسش و پاسخ در دو بخش خواهران و برادران از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است.

معاون فرهنگی و هنری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود به برپایی نمایشگاه در شهرهای تابعه استان و چهار نمایشگاه در اماکن دیگری چون مسجد مقدس جمکران، مسجد اهل بیت(ع)، صحن امامزاده ابراهیم(ع) و مجتمع فرهنگی نور اشاره کرد که هر یک از این نمایشگاه در 10 تا 20 غرفه به ارائه مطالب و آثار مهدوی می‌پردازد.

موسوی‌نژادیان در ادامه از برگزاری غرفه‌ای با عنوان "سلسله نور" در نمایشگاه مسجد مقدس جمکران خبر داد و افزود: در این غرفه فرازهایی از دعای ندبه به صورت تصویرسازی شده در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وی بیان داشت: نمایشگاه اصلی ششمین دوره از جشنواره طلیعه ظهور نیز در صحن صاحب الزمان(عج) حرم مطهر حضرت معصومه(س) در 40 غرفه برگزار شده است که در آن کتاب، نرم افزار، سایت‌ها و وبلاگ‌های تخصصی و آثار هنری با محوریت مهدویت عرضه شده است.

به گفته وی محتوای ارائه شده در این نمایشگاه بسیار غنی‌تر و جدیدتر نسبت به دوره‌های قبل این جشنواره است.