به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مدیر موسسه فرهنگی آموزشی پارسا گفت: هنرمندان این موسسه با هدف آشنایی بازدیدکنندگان با فرهنگ انتظار و ظهور منجی اقدام به تولید آثار طراحی و خطاطی به صورت زنده در غرفه موسسه پارسا می‌کنند.

سید مهدی نقیبی‌فرد افزود: جملات و اشعار پیرامون موعود آخرالزمان و ویژگی‌های دوران ظهور حضرت مهدی(عج) نیز از سوی خطاطان بر روی تابوهایی نقش بسته و برای تبلیغ و تبیین فرهنگ مهدویت در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آزاد هنری در این غرفه، گفت: در این کارگاه هنری، آموزش نقاشی با پاستل صورت می‌گیرد که آموزش‌های لازم به صورت همزمان به هنرآموزان ارائه می‌شود.

نقیبی‌فرد با تاکید بر بهره‌مندی هر چه بیشتر از هنر در تبیین و تبلیغ مباحث فرهنگی به ویژه مهدویت، گفت: هنر زبان گویای فرهنگ ملت‌هاست و هنرمندان در مقابله با جنگ نرم دشمنان نقش بسیار مهمی دارند.

وی اضافه کرد: هنرمندان باید قدر و جایگاه خود را به درستی بدانند و بشناسند و مفاهیم دینی را از طریق استفاده صحیح از ابزارها و دانش خود به بهترین نحو ممکن انتقال دهند.

مدیر موسسه فرهنگی آموزشی پارسا برگزاری جشنواره طلیعه ظهور را اقدامی مثبت ارزیابی كرد و ادامه داد: برگزاری این گونه جشنواره‌ها زمینه تبادل اندیشه و ارتباط با هنرمندان در سطح مختلف را فراهم می‌کند و این برنامه‌ها باید پیوسته و مستمر باشد.

وی با بیان اینکه موسسه فرهنگی آموزشی پارسا متولی برگزاری دوره‌های تخصصی قرآن کریم است، گفت: سال گذشته بیش از 500 نفر در دوره‌های تخصصی تربیت معلم این مركز آموزش دیدند و مدرک پایان این دوره را از سوی دارالقرآن الكریم سازمان تبلیغات اسلامی دریافت کردند.

نقیبی‌فرد با اشاره به اینکه دوره‌های تخصصی تربیت معلم در دو سطح روخوانی و روان‌خوانی و تجوید برگزار می‌شود، افزود: امسال نیز تاکنون 100 نفر از علاقه‌مندان در دوره‌های تربیت معلم قرآن كریم این موسسه بهره‌مند شدند.

وی برگزاری دوره تفسیر سوره الرحمن با عنوان "نورالرحمن" را از دیگر فعالیت‌های موسسه پارسا برشمرد و افزود: بیش از 50 نفر در این دوره، آموزش‌های لازم را كسب کردند.

به گفته مدیر موسسه فرهنگی آموزشی پارسا، این موسسه دوره‌های آموزشی خود را در رده سنی کودکان تا بزرگسالان برگزار می‌کند.