به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور در مراسم افتتاح مسجد حضرت زهرا(س) پردیسان قم طی سخنانی با تبریك حلول ماه مبارك رمضان، از این ماه به عنوان یك فرصت استثنایی و بی بدیل برای پرداختن به معنویات، خودسازی وتهذیب نفس و نزدیك شدن به خدا یاد كرد و اظهار داشت: از خداوند متعال بخواهیم كه توفیق بهره مندی از فیوضات این ماه عزیز را نصیب همه ما بگرداند.

وی با اشاره به افتتاح مسجد حضرت زهرا(س) پردیسان تصریح كرد: این مسجد، اولین مسجد از مساجد ده گانه ای است كه قرار است برای تامین نیازهای فرهنگی معنوی شهرك پردیسان و در 10 محله این منطقه ساخته شوند كه به غیر از این مسجد، عملیات اجرایی 6 واحد دیگر در دست احداث می باشد.

استاندار قم از پردیسان به عنوان مركز ثقل جمعیتی قم با بیش از 300 هزار جمعیت در آینده یاد كرد و تصریح كرد: این منطقه در گذشته با مشكلات و كمبودهای فراوانی مواجه بود اما با سرمایه گذاری های انجام شده، بخشی از كمبودها و نواقص مرتفع گردیده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور با بیان این كه اقدامات خوبی در بخش تامین زیرساخت های این شهرك صورت گرفته است افزود: برای تامین زیرساخت های مورد نیاز در بخش های مختلف آب، برق، گاز و مخابرات بیش از 1000 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای تامین فضاهای آموزشی و فرهنگی منطقه گفت: علاوه بر احداث و بهره برداری از چندین مدرسه و فضای آموزشی، عملیات اجرایی ساخت 10 واحد آموزشی در منطقه نیز بزودی آغاز خواهد شد.

استاندار قم با اشاره به طرح های عمرانی در حال اجرا در شهرك پردیسان ، از ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی هنری ، بهسازی ورودی شهرك،ساخت اورژانس و مركز درمانی و كانال انتقال آب های سطحی به عنوان مهم ترین طرح ها و پروژه های درحال ساخت در این منطقه نام برد و ابراز امیدواری كرد كه تمامی این طرح ها با سرعت و جدیت هر چه بیشتر پیگیری و در زمان مقرر به بهره برداری برسند.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور با بیان این كه مسجد حضرت فاطمه زهرا(س)در برنامه زمانبندی شده وبا كمترین زمان ساخته شده است گفت: باید هیات امنا و مردم در حفظ و اداره این مكان مقدس كوشا باشند.

وی با اشاره به وجود مقبره شهید گمنام در كنار این مكان مقدس، بر لزوم تسریع در ساماندهی و تكمیل ساخت یادمان شهید و فضای سبز محل تاكید كرد.